Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja zajęć szkolnych

Jak prawidłowo organizować zajęcia szkolne – sprawdź aktualne porady prawne w jednym miejscu. Znajdziesz tu wskazówki ekspertów dotyczące organizacji zajęć z wychowania fizycznego, łączenia i organizacji pracy w klasach oraz wychowawców klas. Sprawdzisz, jakie zajęcia można zaliczyć do specjalistycznych oraz kiedy można zwolnić ucznia z drugiego języka obcego. W jednym miejscu wszystkie najważniejsze wiadomości o organizacji zajęć szkolnych!

Kiedy zakończyć zajęcia z dodatkowego języka polskiego dla uczniów z Ukrainy

Kiedy zakończyć zajęcia z dodatkowego języka polskiego dla uczniów z Ukrainy

Uczniom z Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z wojną, przydzielono dodatkowe godziny języka polskiego na okres dwóch lat. Niektórzy uczniowie uczęszczają na te zajęcia od końca lutego 2021 r. Powstaje więc pytanie, czy 24-miesięczny okres tych zajęć kończy się w lutym br. czy zakończył się wcześniej?

Kto decyduje o zmianie drugiego języka obcego w szkole podstawowej

Pytanie: Czy dyrektor może zdecydować o zmianie drugiego języka obcego w szkole podstawowej? Czy musi z kimś się skonsultować?

Zmiana oddziału na wniosek rodzica

Pytanie: Czy dyrektor musi zaakceptować wniosek rodzica o zmianę oddziału dla jego ucznia?

Czy uczniowie mogą odbywać praktyki zawodowe za granicą

Pytanie: Czy cała organizacja praktyk za granicą (z wyjątkiem podpisania umowy) musi odbywać się przez szkołę, czy może też prywatnie przez uczniów? Jak to wygląda w przypadku uczniów dorosłych i młodocianych?

Zajęcia wf na hali nienależącej do szkoły

Pytanie: Czy uczniowie szkoły podstawowej mogą mieć niektóre lekcje wf-u w hali sportowej, która nadzorowana jest przez inną jednostkę organizacyjną gminy na podstawie umowy o najmie obiektu lub umowy o współpracy? Jeśli tak to czy wystarczy wpis do dziennika lekcyjnego i prowadzonego przez szkołę rejestru wyjść?

Rezygnacja wszystkich uczniów oddziału z WDŻ – czy trzeba zorganizować inne zajęcia

Pytanie: Czy w przypadku, kiedy cały oddział zrezygnował z zajęć WDŻ, dyrektor musi te godziny w zamian przydzielić na inne zajęcia w tej klasie czy nie ma takiego obowiązku?

Konsekwencje rezygnacji z zajęć wychowania do życie w rodzinie w ciągu roku szkolnego

Pytanie: Od drugiego półrocza jedna z klas realizuje zajęcia wychowanie do życia w rodzinie (WDŻ). W pierwszym półroczu klasa nie miała tych zajęć. Wszyscy rodzice uczniów tej klasy składają rezygnacje z nauki tego przedmiotu. Nauczyciel prowadzący zajęcia zatrudniony jest na umowę o pracę do końca zajęć dydaktycznych. Klasa ma mniej lekcji z tego powodu, a nauczyciel godzin pracy. Jak ma postąpić dyrektor w tym przypadku?

Liczebność grup na praktykach zawodowych i zajęciach praktycznych

Pytanie: Czy w przepisach prawa jest określona maksymalna liczebność grupy słuchaczy na praktykach zawodowych oraz na zajęciach praktycznych? Czy zależne jest to jedynie od możliwości i przepisów BHP u pracodawcy?

Minimalna liczba chętnych uczniów na zajęcia WDŻ

Pytanie: Jaki jest limit uczniów, od którego trzeba przeprowadzać lekcje Wychowania do życia w rodzinie? Chęć uczestniczenia wyraziło 3 uczniów.

Nauka dodatkowego języka polskiego w grupach międzyszkolnych – jak zorganizować w szkołach ponadpodstawowych

Pytanie: W roku szkolnym 2023/2024 ponownie dodatkowa nauka języka polskiego dla uczniów będących uchodźcami z terenu objętej wojną Ukrainy może być prowadzona w grupie międzyszkolnej. Czy uczeń szkoły ponadpodstawowej (technikum) może: 1) na podstawie zawartego pomiędzy JST porozumienia pobierać naukę języka w szkole podstawowej,2) pobierać naukę w innej szkole prowadzonej przez JST, ale w liceum ogólnokształcącym, nie zaś technikum?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty