Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Płace w oświacie - inne zagadnienia

Medal KEN dla nauczyciela – czy konieczna ocena pracy

Pytanie: Czy wniosek o nadanie medalu KEN można złożyć jedynie dla nauczyciela, który posiada aktualną ocenę pracy?

Bon na laptop dla nauczyciela a urlop dla poratowania zdrowia

Czy urlop dla poratowania zdrowia pozbawia bonu na laptop dla nauczyciela

Jedno z najczęściej zadawanych pytań w Poradni Portalu Oświatowego dotyczy bonu na laptop dla nauczyciela korzystającego z urlopu dla poratowania zdrowia. Wokół tego zagadnienia narosły pewne wątpliwości, które wymagają wyjaśnienia. Sprawdź, w jakich przypadkach urlop dla poratowania zdrowia pozbawia nauczyciela bonu na zakup laptopa.

Bon na laptop dla nauczyciela 2025 - kto otrzyma

Bon na laptop dla nauczyciela 2025 – sprawdź, czy go otrzymasz (AKTUALIZACJA)

Kolejna grupa nauczycieli otrzyma bony na laptop w kwocie 2500 zł. Środki te będzie można przeznaczyć na zakup laptopów i laptopów przeglądarkowych. Z bonu w 2025 r. skorzystają nauczyciele prowadzący zajęcia z uczniami klas I-III szkół podstawowych ale też szkół ponadpodstawowych, aczkolwiek istotne znaczenie ma tu kwestia, z jakimi uczniami pracowali oni w dniu 30 września 2023 r.. Sprawdź, kto i na jakich zasadach będzie mógł skorzystać z bonu. Dowiedz się, jak zapłacić bonem za zakupiony sprzęt. Upewnij się, jaki jest termin złożenia wniosku o bon.

Główny księgowy może przeprowadzać wstępne kontrole finansowe w szkole

Główny księgowy może przeprowadzać wstępne kontrole finansowe w szkole

W ramach swoich obowiązków główny księgowy może przeprowadzać wstępne kontrole finansowe w szkole. Sprawdzamy, jakie są uprawnienia kontrolne głównego księgowego w szkole i jak przeprowadzana jest taka kontrola.

Dofinansowanie do okularów dla pracowników szkoły - ważny obowiązek pracodawcy

Dofinansowanie do okularów dla pracowników szkoły - ważny obowiązek pracodawcy

W ramach obowiązków związanych z BHP w szkole dyrektor musi zapewnić określonym pracownikom okulary lub szkła kontaktowe korygujące wzrok. Zwykle w tym celu pracownikom przyznaje się dofinansowania do okularów lub szkieł. W artykule wyjaśniamy, komu i na jakich zasadach przysługuje dofinansowanie okularów.

Regulamin ZFŚS – jak uzgadniać go z organizacjami związkowymi

Zmiana regulaminu ZFŚS – konieczne uzgodnienie ze związkami zawodowymi

Najczęściej w szkołach działa więcej niż jedna reprezentatywna organizacja związkowa. To rodzi konieczność respektowania stanowiska więcej niż jednej organizacji np. przy wprowadzaniu zmian w regulaminie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Sprawdź, jak dokonać zmiany regulaminu zakładowego funduszu świadczeń socjalnych z uwzględnieniem roli związków zawodowych.

Dofinansowanie doskonalenia nauczycieli – czy otrzyma je osoba zatrudniona na podstawie art. 15 Prawa oświatowego

Pytanie: Czy osoba zatrudniona na podstawie art. 15 Prawa oświatowego może skorzystać z dofinansowania doskonalenia nauczycieli?

Używanie samochodu prywatnego do celów służbowych - limit kilometrów

Używanie samochodu prywatnego do celów służbowych w szkole – jaki limit kilometrów

Pracownikowi szkoły przysługuje zwrot kosztów używania samochodu prywatnego do celów służbowych. Dotyczy to zarówno jazd lokalnych, jak i podroży służbowych polegających na przemieszczaniu się do innej miejscowości. Sprawdź, jaki jest miesięczny limit przebiegu kilometrów na jazdy lokalne samochodem prywatnym używanym do celów służbowych.

Nagroda dyrektora i organu prowadzącego dla nauczyciela – kryteria i tryb przyznawania

Wszystko o nagrodzie dyrektora szkoły i organu prowadzącego dla nauczyciela

Zwyczajowo w Dniu Edukacji Narodowej nauczyciele otrzymują nagrody dyrektora i organu prowadzącego. Przyznawanie tych nagród oparte jest o kryteria i tryb określane w odrębnej uchwale organu prowadzącego. W Portalu Oświatowym dowiesz się, czego te kryteria powinny dotyczyć. Sprawdzisz także, jak uregulować tryb przyznawania nagrody dyrektora szkoły i organu prowadzącego.

Pracodawca – KZP – związek zawodowy (relacja)

Jaka jest relacja na linii pracodawca – kasa zapomogowo-pożyczkowa (KZP) – związek zawodowy

Kasa zapomogowo-pożyczkowa (KZP) działa przy pracodawcy czyli szkole, ale nie jest przez tę szkołę nadzorowana. Szkołą świadczy jedynie pomoc niezbędną do funkcjonowania KZP. Kontrolę funkcjonowania kasy sprawuje z kolei związek zawodowy. Czy w związku z tym związek zawodowy ma uprawnienia wobec pracodawcy (szkoły)? Sprawdź, jaka jest relacja pomiędzy pracodawcą, KZP a związkiem zawodowym.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty