Pytanie: Czy zajęcia realizowane z uczniem w ramach zindywidualizowanej ścieżki kształcenia z danego przedmiotu muszą być realizowane wyłącznie w formie dzielenia zajęć wspólnie z oddziałem klasowym, a części realizowanej indywidualnie? W opinii poradni PP jest jasno wskazany zakres, w jakim uczeń nie powinien uczęszczać na zajęcia wspólnie z oddziałem klasowym. Czy organ prowadzący może nie uwzględnić zaleceń poradni co do zakresu, w jakim zajęcia powinny być realizowane indywidualnie z uczniem i nie zaakceptować wniosku dyrektora o przydzielenie tylko indywidualnych godzin z danego przedmiotu w ramach ZŚK?
Pytanie: Czy uczeń, który od września będzie uczęszczał do liceum ogólnokształcącego, może realizować 4 rozszerzenia?
Pytanie: Czy uczeń technikum objęty orzeczeniem o potrzebie nauczania indywidualnego może realizować miesięczną praktykę zawodową w formie projektu edukacyjnego? Ewentualnie czy może być zwolniony z praktyk zawodowych?
Pytanie: Jaka jest podstawa prawna przeniesienia ucznia do innej klasy?
Pytanie: Czy w szkole specjalnej można połączyć uczniów z klasy I i II? W obu klasach będą uczniowie z upośledzeniem intelektualnym w stopniu lekkim ze sprzężeniem z autyzmem.
Pytanie: Mam pytanie w kwestii praktycznych przedmiotów zawodowych w nauczaniu indywidualnym. Uczeń II klasy technikum ma przyznane 12 godzin nauczania indywidualnego w trybie pracy na odległość. Czy dopuszczalne jest, by jeden z praktycznych przedmiotów zawodowych odbywał w szkole?
Pytanie: Uczniowie w edukacji domowej mają prawo do udziału w zajęciach dodatkowych, rozwijających zainteresowania, pomocy pedagogiczno-psychologicznej itp. Czy nauczyciele prowadzący te zajęcia powinni ująć tych uczniów w dokumentacji nauczania?
Pytanie: Czy rodzic może zwolnić ucznia do domu z wychowania fizycznego odbywającego się na basenie w środku zajęć lekcyjnych? Czy uczeń może sam wrócić do domu, a potem z powrotem do szkoły?
Pytanie: Jakie warunki musi spełnić szkoła, aby niektóre zajęcia realizować poza placówką? Chodzi głównie o zajęcia sportowe realizowane np. na boisku, które jest oddalone od szkoły o 5km lub siłowni w innym miejscu.
Przepisy prawa oświatowego tylko w części wskazują, jak należy rozumieć inne zajęcia i czynności wynikające z zadań statutowych szkoły. Katalog nie wyczerpuje wszystkich możliwości, gdyż inne zadania statutowe mogą się różnić w poszczególnych szkołach. Mogą obejmować m.in. zajęcia opiekuńcze i wychowawcze uwzględniające potrzeby i zainteresowania uczniów. W tym może zostać ujęta również opieka doraźna nad uczniami podczas uroczystości i imprez szkolnych. Sprawdzamy, jak wyglądają zajęcia i czynności wynikające z zadań statutowych szkoły.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty