Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja zajęć szkolnych

Jak prawidłowo organizować zajęcia szkolne – sprawdź aktualne porady prawne w jednym miejscu. Znajdziesz tu wskazówki ekspertów dotyczące organizacji zajęć z wychowania fizycznego, łączenia i organizacji pracy w klasach oraz wychowawców klas. Sprawdzisz, jakie zajęcia można zaliczyć do specjalistycznych oraz kiedy można zwolnić ucznia z drugiego języka obcego. W jednym miejscu wszystkie najważniejsze wiadomości o organizacji zajęć szkolnych!

Tworzenie klasy sportowej – jak opracować i wdrożyć program

Pytanie: Jakie są procedury opracowania i wdrażania programu nauczania wychowania fizycznego w klasie sportowej, która zacznie funkcjonować od roku szkolnego 2017/2018?

Wprowadzenie dodatkowego przedmiotu – czy wymaga opinii rady pedagogicznej

Pytanie: W roku szkolnym 2017/18 w klasie IV szkoły podstawowej z godzin organu prowadzącego zaplanowano wprowadzenie dodatkowego przedmiotu – język hiszpański w wymiarze 2 godzin. Czy wprowadzenie przedmiotu dodatkowego wymaga opinii rady pedagogicznej? Jeśli tak, to proszę o podanie podstawy prawnej.

Kontynuacja oddziału sportowego w klasie VII – jakie dokumenty są wymagane

Pytanie: Z końcem obecnego roku szkolnego 2016/2017 w szkole podstawowej kończy swoją działalność klasa VI sportowa (cykl trzyletni od IV–VI). Rodzice i uczniowie wyrażają chęć kontynuowania klasy/oddziału sportowego w klasach VII i VIII. Jak należy postąpić , aby im to umożliwić? Do kogo się zgłosić i jaką dokumentacje stworzyć, aby móc wydłużyć już raz zgłoszoną innowację pedagogiczną na kolejne dwa lata szkoły podstawowej?

Łączenie zajęć wychowania fizycznego od września 2017

Pytanie: Czy można połączyć klasę IV i V oraz VI i VII na zajęciach z wychowania fizycznego w roku szkolnym 2017/2018/ (stara i nowa podstawa programowa)?

Gimnastyka korekcyjna w ramach zajęć rewalidacyjnych

Pytanie: Czy w ramach zajęć rewalidacyjnych w szkole specjalnej można realizować gimnastykę korekcyjną?

Łączenie godzin nowej i starej podstawy programowej w edukacji wczesnoszkolnej

Pytanie: Czy można łączyć godziny nowej i starej podstawy programowej w edukacji wczesnoszkolnej?

Czy można połączyć zajęcia prowadzone w zerówce z klasą I

Pytanie: Czy w roku szkolnym 2017/2018 można połączyć zerówkę i klasę I? Rozporządzenie o organizacji roku szkolnego nie pozwala łączyć klasy I i II. Czy to też dotyczy zerówki?

Nauczanie uczniów z różnymi niepełnosprawnościami w jednym oddziale

Pytanie: Czy można połączyć w jednym zespole edukacyjno-terapeutycznym ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym realizującego klasę III (stara podstawa programowa) z uczniami kl. IV z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym (nowa podstawa programowa, inny ramowy plan nauczania)?

Wyposażenie pracowni przyrodniczej od roku szkolnego 2017/2018

Pytanie: Czy od roku szkolnego 2017/2018 pracownia przyrodnicza od klasy IV powinna być przystosowana?

Zmniejszenie liczby uczniów na zajęciach z etyki w ciągu roku

Pytanie: Na początku roku na podstawie deklaracji rodziców utworzono grupę z etyki i wpisano ją nauczycielowi prowadzącemu do wymiaru etatu. Podczas roku szkolnego chodzących na zajęcia ubyło poniżej 7 osób. Czy zajęcia te mogą być kontynuowane w szkole pomimo tego ubytku? Co z nauczycielem?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty