Pytanie: We wrześniu na podstawie wniosku rodzica oraz zaświadczenia lekarskiego wydano decyzję o zwolnieniu ucznia z zajęć w-f w roku szkolnym 2017/2018. Obecnie rodzic dostarczył kolejne zaświadczenie lekarskie od innego lekarza o braku przeciwwskazań do uczestniczenia dziecka w zajęciach w-f z wyłączeniem skoków. Czy istnieje możliwość zmiany wcześniejszej decyzji?
Pytanie: Czy w statucie szkoły można umieścić zapis, że minimalna liczba uczniów na zajęciach wychowania fizycznego musi być 12 osób?
Pytanie: W szkole podstawowej ogólnodostępnej chcielibyśmy utworzyć klasę sportową. W jaki sposób utworzyć taką klasę? Jakie są zadania dyrektora, nauczycieli, organu prowadzącego szkołę? Z jakich programów nauczania korzysta nauczyciel - czy opracowane przez nauczyciela prowadzącego czy z zatwierdzonych przez MEN?
Pytanie: Rodzic nie wyraża zgody na udział dziecka w zajęciach religii (uczeń klasy II gimnazjum). Czy dyrektor szkoły musi zorganizować w takiej sytuacji uczniowi inną formę zajęć? Co uczeń powinien mieć wpisane na świadectwie szkolnym? W dzienniku rubrykę z obecnością z zajęć religii pozostawić pustą?
Pytanie: Proszę o podanie ustawy lub rozporządzenia, na podstawie którego organizowane są zajęcia rewalidacyjne w szkole (czy są dokładne wytyczne związane z organizacją zajęć indywidualnych czy zespołowych).
Pytanie: Czy od 1 września 2017 r. możliwe jest łączenie oddziałów klasy IV dla uczniów z upośledzeniem w stopniu lekkim z oddziałem klasy V dla uczniów z upośledzeniem w stopniu lekkim?
Pytanie: Ile trwa godzina rewalidacyjna dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną? Mam wątpliwości, czy stosować zapisy rozporządzenia z 28 lutego 2019 r. w sprawie organizacji publicznych szkół i przedszkoli (60 minut), czy zapisy rozporządzenia z 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych szkołach i placówkach (dłuższy lub krótszy niż 45 minut).
Pytanie: Jaka jest procedura dopuszczenia autorskiego programu zajęć dodatkowych (program zajęć edukacyjno-integracyjnych przeznaczony dla uczniów klasy I szkoły podstawowej)? Czy program musi posiadać pisemną opinię metodyka? Czy po zaopiniowaniu programu przez radę pedagogiczną należy go wpisać do szkolnego zestawu programów nauczania? Czy program może być realizowany tylko przez określony czas, np. 6 miesięcy?
Pytanie: Pełnoletni uczeń kl. III technikum realizuje przedmioty rozszerzone matematyka i informatyka (od klasy drugiej). Zgłosił chęć zmiany przedmiotu rozszerzonego – z informatyki na fizykę. Istnieje grupa, która realizuje ten przedmiot rozszerzony, więc praktycznie istnieje możliwość przeniesienia ucznia do innej grupy. Czy zmiana ta jest prawnie dopuszczalna?
Pytanie: Czy gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna jest formą pomocy psychologiczno-pedagogicznej? Czy taką gimnastykę można zaliczyć do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w rozumieniu rozporządzenia?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty