Zmiany w przepisach zawsze wzbudzają niepokój. Jednakże nie taki wilk straszny, gdy się spojrzy na nowe regulacje jedynie przez pryzmat tego, co się zmieni, ponieważ w pozostałym zakresie stosujemy rozwiązania, które są już dobrze znane. Sprawdź, jakich 50 najważniejszych zmian w Karcie Nauczyciela oraz w rozporządzeniach dotyczących awansu zawodowego i ocenie pracy przyniesie nowy rok szkolny.
Przed zatrudnieniem nauczyciela dyrektor powinien zażądać od kandydata przedłożenia informacji z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe. Jak jeszcze zweryfikować kandydata na stanowisko nauczyciela, a jak na stanowisko niepedagogiczne? Pobierz naszą prezentację!
Do 31 sierpnia 2021 r. należy ocenić wszystkich nauczycieli według nowych przepisów. Ostateczny termin na dokonanie nowej oceny pracy uzależniony jest od stopnia awansu zawodowego, ewentualnej realizacji stażu a także daty uzyskania aktu nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego. Pobierz praktyczny harmonogram oraz plan oceny pracy nauczycieli na dany rok szkolny, które pomogą rozplanować systematyczną ocenę pracy nauczycieli na nowych zasadach.
Kolejna część zmian w Karcie Nauczyciela, która wchodzi w życie 1 września 2018 r., wprowadza m.in. jedną sytuację, w której nauczyciel jest zwolniony z obowiązku przedłożenia zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego Sprawdź, kogo to zwolnienie dotyczy.
Ewaluacja wewnętrzna przedszkola może w realny sposób poprawić funkcjonowanie przedszkola poprzez usunięcie najsłabszych stron oraz wzmocnienie mocnych stron przedszkola. Aby tak się stało, trzeba ją dokładnie zaplanować – dowiedz się jak skonstruować plan oraz narzędzia, dzięki którym ewaluacja nie będzie traktowana jako zło konieczne lub zbędny czasochłonny obowiązek.
Dyrektor przedszkola w ramach sprawowanego nadzoru pedagogicznego przeprowadza ewaluację wewnętrzną i wykorzystuje jej wyniki do doskonalenia jakości pracy przedszkola. Ewaluację wewnętrzną przeprowadza się w odniesieniu do zagadnień uznanych w placówce za istotne w jej działalności.
Ewaluację wewnętrzną należy planować z radą pedagogiczną wspólnie decydując o przydzieleniu poszczególnych zadań wybranym nauczycielom.
Wyniki badania ewaluacyjnego przedstawiane są w formie raportu. Pobierz przykładowy raport z ewaluacji wewnętrznej – edukacja zdrowotna w przedszkolu.
W związku z wieloma zmianami w przepisach oświatowych od września zbliżający się rok szkolny wymaga od dyrektora zaplanowania wielu zadań. Dotyczą one nowych obowiązków wynikających z wprowadzonych przepisów, w tym m.in. odpowiednie poinformowanie społeczności szkolnej o wprowadzonych standardach ochrony małoletnich, organizacji nowych rozwiązań dotyczących kształcenia uczniów z Ukrainy czy dotyczących tegorocznych egzaminów. Przedstawiamy 32 najważniejsze zadania dyrektora przed rozpoczęciem i na początku roku szkolnego 2024/2025.
Od września 2018 r. weszło w życie wiele nowych przepisów oświatowych. Są to m.in. nowe wytyczne dotyczące awansu zawodowego nauczycieli, ich oceny pracy, ale także doradztwa zawodowego czy pensum. Przedstawiamy najważniejsze ze zmian, również te, które weszły w życie niedawno i warto o nich pamiętać w tym roku szkolnym.
Nowy rok szkolny przynosi nowe obowiązki dla dyrektora szkoły. Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez Czytelników Portalu Oświatowego.
Od września br. wchodzi w życie wiele nowych przepisów. Rok szkolny 2018/2019 zapowiada się głównie pod znakiem zmian w Karcie Nauczyciela, ale nie tylko. Przedstawiamy prezentację, która szczegółowo omawia wszystkie zmiany, a także projekty zapowiadanych nowych regulacji.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty