Przekształcenia wielu typów szkół, a zwłaszcza transformacje dotykające gimnazjum, rodzą pytania, jakie są dalsze losy dyrektorów szkół. Przepisy przejściowe przewidują dalsze pełnienie funkcji dyrektora niezależnie od przekształcenia. W niektórych przypadkach możliwe będzie także przedłużenie powierzenia stanowiska dyrektora, ale nie dłużej niż do 31 sierpnia 2019 r. Sprawdź, jakich posunięć kadrowych może spodziewać się dyrektor w związku z wdrażaniem reformy oświaty.
Wicedyrektorów i nauczycieli zajmujących inne stanowiska kierownicze w szkole podstawowej oraz dotychczasowym gimnazjum, prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego, odwołuje się ze stanowiska z końcem roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, z początkiem którego następuje włączenie gimnazjum do ośmioletniej szkoły podstawowej.
Transformacje szkół wywierają wpływ na dalsze pełnienie funkcji kierowniczych w szkołach. W niektórych przypadkach kadencje dyrektorów ulegną skróceniu, zaś w niektórych będą mogły zostać przedłużone.
Ustawodawca szykuje poważne zmiany w tzw. pragmatyce zawodowej nauczycieli. Już od 1 stycznia 2018 r. prawdopodobnie dojdzie do zmian w zakresie urlopu zdrowotnego. Z kolei 1 września 2018 r. należy spodziewać się zmian w ocenie pracy, awansie zawodowym i nie tylko.
Ustawodawca szykuje nam rewolucję w przepisach Karty Nauczyciela. Istotne nowelizacje obejmą w szczególności urlop dla poratowania zdrowia, procedurę oceny pracy oraz awans zawodowy. Zgodnie z planem zmiany mają wchodzić w życie 1 stycznia i 1 września 2018 r. Środowisko oświaty zadaje sobie pytanie, czy nowelizacja wejdzie w życie, a jeżeli tak, to w jakim kształcie.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty