Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Wynagrodzenie pracowników niepedagogicznych – inne zagadnienia

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące zasad wynagradzania pracowników administracji i obsługi szkoły, w tym wynagrodzenia chorobowego oraz ekwiwalentu za urlop pracowników niepedagogicznych.

Ekwiwalent za urlop, gdy pracownik nie wykorzystał puli godzinowej urlopu

Pytanie: Trzech pracowników niepedagogicznych było zatrudnionych od 1 stycznia do 30 czerwca 2013 r. Wszyscy mieli prawo do 26 dni urlopu w roku kalendarzowym. Pierwszy z nich był zatrudniony na 1/4 etatu, drugi na 1/2 etatu, zaś trzeci na 3/4 etatu. Przy czym pierwszy pracuje w różnym wymiarze godzin w różne dni tygodnia, drugi pracuje 4 godziny dziennie, a trzeci 6 godzin dziennie.  Jak ustalić wysokość ekwiwalentu za urlop?

Długotrwałe zwolnienie chorobowe a wynagrodzenie minimalne

Pytanie: Pracownik niepedagogiczny był przez cały miesiąc na zwolnieniu chorobowym, otrzymaliśmy pismo z ZUS, nakazujące niewypłacanie L4 za 11 dni w związku z prowadzeniem postępowania dotyczącego tego pracownika oraz potrącenie L4 za 3 dni poprzedniego miesiąca, co wynikło z winy pracownika. W związku z powyższym pracownik nie osiągnął wymaganej kwoty minimalnego wynagrodzenia, co pozostaje w sprzeczności z kodeksem pracy. Czy, jeżeli potrącenie kwoty wynika z winy pracownika, nie przysługuje mu wynagrodzenie minimalne?

Rozwiązanie umowy w trakcie urlopu wychowawczego a ekwiwalent za urlop

Pytanie: Głównej księgowej udzielono urlopu wychowawczego od 7 czerwca 2011 r. do 6 czerwca 2014 r. Na podstawie porozumienia stron rozwiązano stosunek pracy z dniem 1 kwietnia 2013 r. Czy należy wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy za 2012 r. i 2013 r.?

Wynagrodzenie chorobowe przy umowie zlecenia z własnym pracownikiem

Pytanie: Pracownik jest zatrudniony w szkole na umowę o pracę, a także ma zawartą ze szkołą umowę zlecenia w ramach projektu unijnego. Jak w tej sytuacji obliczyć wynagrodzenie chorobowe? Czy należy uwzględnić także wynagrodzenie otrzymane w ramach umowy zlecenia?

Wynagrodzenie za urlop pracowników niepedagogicznych

Pytanie: Pracownik był zatrudniony w naszej szkole przez 5 lat na ½ etatu. Od 1 marca umowa o pracę została zmieniona i pracuje on na 0,375 etatu. Jego wynagrodzenie składa się z wynagrodzenia zasadniczego, wysługi lat oraz stałej premii. Czy w tej sytuacji wynagrodzenie urlopowe należy ustalić proporcjonalnie do wymiaru etatu obowiązującego w miesiącu wykorzystywania urlopu, czy należy obliczyć średnią ze wszystkich miesięcy bieżącego roku?

Zasiłek chorobowy i macierzyński przy zmianie etatu

Pytanie: Jaka jest wysokość zasiłku chorobowego i macierzyńskiego, gdy w trakcie trwającej niezdolności do pracy z powodu ciąży, a przed rozpoczęciem korzystania z urlopu macierzyńskiego, następuje obniżenie wymiaru etatu pracownika (z pełnego etatu do ½ etatu)?

Obliczanie wynagrodzenia za czas choroby, gdy miesiąc ma 28 lub 31 dni

Pytanie: Na ile dni należy podzielić podstawę świadczenia chorobowego do obliczenia zasiłku chorobowego, gdy miesiąc ma 28 lub 31 dni?

Choroba w czasie umowy zlecenia - podstawa wypłaty zasiłku chorobowego

Pytanie: Jak obliczyć wynagrodzenie za czas choroby dla pracownika, który pracował w naszej placówce od września 2008 r. do 31 sierpnia 2009 r., potem został zatrudniony na umowę zlecenia od 17.09.2009 r. i chorował w okresie 09.12-11.12.2009 r.? Jaką należy wziąć podstawę do naliczenia chorobowego? Za cały okres pracujący u danego pracodawcy czy od 17 września 2009 r., kiedy została zawarta druga umowa?

Zasiłek chorobowy po rozwiązaniu stosunku pracy - kiedy przysługuje i kto go wypłaca

Pytanie: W maju 2008 r. wręczyłam pracownikowi wypowiedzenie umowy o pracę. Wkrótce upłynie 3-miesięczny okres wypowiedzenia, a pracownik zachorował na chorobę zakaźną. W zaświadczeniu lekarskim lekarz orzekł 2-miesięczny okres niezdolności do pracy. Czy po rozwiązaniu stosunku pracy będzie przysługiwał pracownikowi zasiłek chorobowy? Jeśli tak, to kto go będzie wypłacał – ja czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych?

Sposób określenia wynagrodzenia pracownika

Archiwalny Sposób określenia wynagrodzenia pracownika

Granice swobody umów, czyli dowolność w kwestii kształtowania treści stosunku zobowiązaniowego łączącego strony, wyznaczają przede wszystkim powszechnie obowiązujące przepisy prawa. Sprawdź zatem, na ile dowolnie możesz regulować zapisy płacowe w umowie o pracę pracownika.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty