Pytanie: Jak ustalić kwotę wolną od potrąceń pracownika zatrudnionego w wymiarze 0,43 etatu, który ma zajęcia komornicze?
Pytanie: Pracownik w dniu 10 grudnia 2020 r. świadczył pracę przez 8 godzin. Po jej zakończeniu okazało się, że został objęty kwarantanną od 10 do 19 grudnia 2020 r. Taka informacja widniała w PUE ZUS. Jak wobec tego rozliczyć ten dzień?
Pytanie: Czy za czas zwolnienia do sądu (z uwagi na wezwanie w charakterze świadka) można wypłacić pracownikowi szkoły wynagrodzenie?
Wyobraźmy sobie sytuację, w której organ prowadzący (gmina) zapowiedział, że istnieje ryzyko nie wypłacenia jednostkom środków na wynagrodzenia pracowników samorządowych. Sprawdź, jakie konsekwencje prawne grożą dyrektorowi placówki oświatowej jeżeli nie wypłaci wynagrodzenia pracownikom w danym miesiącu.
Pytanie: Niektórzy pracownicy niepedagogiczni znajdują się w przestoju z uwagi na pandemię. W tym czasie dla pracowników niepedagogicznych zaplanowano szkolenie. Czy w związku z uczestnictwem w tym szkoleniu pracownikom w dniu szkolenia należy się normalne wynagrodzenie?
Pytanie: Niezamężna i bezdzietna pracownica szkoły zmarła. Komu i na jakiej podstawie wypłacić świadczenia ze stosunku pracy po zmarłej pracownicy?
Pytanie: Czy organ prowadzący, będący jednostką samorządu terytorialnego, ma jakiekolwiek ustawowe kompetencje do opiniowania/akceptacji regulaminu wynagradzania pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w prowadzonym przedszkolu?
Pytanie: Czy pracodawca ma obowiązek dokonywania na rzecz banku potrąceń raty kredytu z wynagrodzenia pracownika, jeśli wyraził on na to zgodę?
Pytanie: Czy w regulaminie wynagradzania pracowników samorządowych można wprowadzić prawo do zakładowej nagrody jubileuszowej, która byłaby wypłacana po przepracowaniu określonego czasu w danej szkole?
Pytanie: Jaka jest podstawa prawna wprowadzenia regulaminu wynagradzania w szkole niepublicznej?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty