Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Wynagrodzenie pracowników niepedagogicznych – inne zagadnienia

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące zasad wynagradzania pracowników administracji i obsługi szkoły, w tym wynagrodzenia chorobowego oraz ekwiwalentu za urlop pracowników niepedagogicznych.

2b08b494ee890d7540f1f65f94e17fffc8d4c0c1-xlarge

Nagroda dla pracownika samorządowego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W praktyce z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody dostają nie tylko nauczyciele ale i pracownicy samorządowi (niepedagogiczni). Jakie są szczegółowe zasady przyznawania takich nagród? W jaki sposób przyznać nagrodę? Odpowiedzi należy szukać w regulaminach wynagradzania pracowników samorządowych.

Ekwiwalent za odzież roboczą a okres zatrudnienia i wymiar etatu

Pytanie: Czy ekwiwalent za odzież roboczą dla pracowników szkoły należy pomniejszyć proporcjonalnie do okresu zatrudnienia i wymiaru zatrudnienia?

Zmiany w regulaminie wynagradzania pracowników samorządowych wymagają uzgodnień ze związkami zawodowymi

Zmiany w regulaminie wynagradzania pracowników samorządowych a związki zawodowe

W związku z podwyżkami wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych w szkołach konieczne jest wprowadzenie zmian w regulaminach wynagradzania. Co do zasady zmian tych nie można jednak wprowadzić samodzielnie. Wymagają one bowiem przeprowadzenia uzgodnień ze związkami zawodowymi. Sprawdź, jak dokonać takich uzgodnień.

Błędne skrócenie okresu wypowiedzenia nie pozbawia wynagrodzenia pracownika szkoły

Wynagrodzenie dla pracownika szkoły w przypadku błędnego skrócenia okresu wypowiedzenia

Oświadczenie o wypowiedzeniu złożone przez pracownika szkoły jak i przez szkołę może zawierać błędny okres wypowiedzenia. Jeżeli skrócenie okresu wypowiedzenia jest bezprawne, wówczas pracownikowi należy się wynagrodzenie do końca okresu wypowiedzenia wynikającego z przepisów.

odszkodowanie za skrócony okres wypowiedzenia dla nauczyciela i pracownika niepedagogicznego

Odszkodowanie za skrócony okres wypowiedzenia umowy o pracę – dla nauczyciela i pracownika niepedagogicznego

Wręczenie nauczycielowi później niż w maju jest możliwe. W takim przypadku należy mu jednak wypłacić odszkodowanie za skrócony okres wypowiedzenia. Odszkodowanie to może przysługiwać także innym pracownikom szkoły. Sprawdź, jak się je oblicza i kiedy wypłaca.

Świadczenia po zmarłym pracowniku szkoły – dla kogo

Kto ma prawo do świadczeń po zmarłym pracowniku szkoły

Wynagrodzenie i innych świadczeń ze stosunku pracy po zmarłym pracowniku szkoły przysługują w równych częściach małżonkowi i innym osobom uprawnionym do renty rodzinnej. Krąg uprawnionych wynika więc z ustawy o emeryturach i rentach z FUS i został w niej uregulowany w mało przejrzysty sposób. Dlatego warto go usystematyzować w tabeli.

Co wlicza się do wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych

Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe pracownika samorządowego – co wchodzi w jego skład

Za pracę w godzinach nadliczbowych pracownik samorządowy może liczyć na wynagrodzenie ale bez dodatku. W skład tego wynagrodzenia wchodzą także dodatki. Inaczej wygląda to w przypadku rekompensaty pracy w dniach wolnych. Sprawdź co wchodzi w skład wynagrodzenia za godziny nadliczbowe pracownika samorządowego.

Kiedy należy zmienić regulamin wynagradzania pracowników samorządowych

Zmiana regulaminu wynagradzania pracowników samorządowych w razie podwyżek

W razie zmiany przepisów dotyczących płac pracowników niepedagogicznych należy dostosować stawki przewidziane w regulaminie wynagradzania pracowników samorządowych. Szkoła może również przewidzieć wyższe stawki, niż minimalne z rozporządzenia. Sprawdź, kiedy i jak zmienić regulamin wynagradzania pracowników samorządowych.

Jakie wynagrodzenie należy się osobie zatrudnionego w trybie art. 15 Prawa oświatowego

Wszystko o wynagrodzeniu osoby zatrudnionej w trybie art. 15 Prawa oświatowego

Dyrektor może zatrudnić osobę do prowadzenia zajęć na podstawie art. 15 Prawa oświatowego. Taka osoba jest zatrudniana za zgodą kuratora oświaty. Ma ona specyficzny status, ponieważ nie jest ani nauczycielem, ani pracownikiem samorządowym. Jakie wynagrodzenie i inne świadczenia przysługują zatem osobie zatrudnionej w trybie art. 15 Prawa oświatowego? Jak je rozliczać? Wyjaśnienia w artykule.

Wynagrodzenie osoby zatrudnionej według art. 15 Prawa oświatowego – na jakich zasadach

Osoby zatrudniane na podstawie art. 15 Prawa Oświatowego, mają szczególny status w szkole. Nie są to nauczyciele zatrudniani na podstawie Karty Nauczyciela, ale nie należą oni również do pracowników samorządowych, dlatego ich warunki wynagradzania nie są uregulowane w tych przepisach. Sprawdź, jak rozliczyć wynagrodzenie takiej osoby.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty