Pytanie: Czy asystentowi nauczyciela zatrudnionemu od 01.09.2015 r. do 30.06.2016 r., a przebywającemu na zwolnieniu lekarskim przez 2 dni w czerwcu przysługuje dodatkowe wynagrodzenie roczne? Nadto nauczyciel korzystał w czerwcu z 4 godzin zwolnienia z tytułu opieki nad dzieckiem zdrowym, przez co nie było go cały dzień w szkole.
Pytanie: W przypadku nagłej śmierci pracownika, nie będącego w związku małżeńskim i nie posiadającego dzieci oraz brak jest innych osób spełniających warunki wymagane do uzyskania renty rodzinnej w myśl przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - jakie warunki musi spełnić rodzic czy też może spadkobierca, żeby mieć prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego po zmarłym pracowniku?
Pytanie: Czy pracownik musi być zapoznany z wysokością dodatkowego wynagrodzenia rocznego przed wypłatą świadczenia?
Dodatkowe wynagrodzenie roczne otrzymają nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni publicznych szkół i przedszkoli, którzy w 2015 roku efektywnie przepracowali co najmniej 6 miesięcy. Pozostali mogą liczyć na trzynastkę, o ile zaszła jedna z 20 okoliczności zwalniających z konieczności przepracowania tego okresu. Wypłata trzynastek w szkole za 2015 rok będzie prosta, gdy poznasz 5 zasad, praktyczną procedurę i 40 przykładów ustalania prawa i wysokości dodatkowego wynagrodzenia rocznego.
Pytanie: Sekretarz szkoły rozwiązuje umowę o pracę w związku z przejściem na emeryturę z dniem 30 czerwca 2015 r. Czy trzynastkę za 2015 r. należy wypłacić w dniu ustania zatrudnienia czy dopiero w pierwszym kwartale 2016 roku? Jeżeli dopiero w nowym roku to jak wypełnić druk Rp-7?
Pytanie: Pracownica była zatrudniona od 1 stycznia do 30 czerwca tj. przez 181 dni, jednakże wykorzystała 2 dni zwolnienia z tytułu opieki nad dzieckiem z art. 188 Kodeksu pracy. Czy ma prawo do trzynastki ?
Pytanie: Pracownik sezonowy (palacz c.o.) był zatrudniony od 1 października 2013 r. do 30 kwietnia 2014 r. Od 13 maja do 12 czerwca został ponownie zatrudniony w naszej szkole jako pracownik gospodarczy. Czy z drugiej umowy też należy wypłacić dodatkowe wynagrodzenie roczne?
Pytanie: Czy do podstawy dodatkowego wynagrodzenia rocznego wliczamy wynagrodzenie, które pracownik otrzymał za czas urlopu szkoleniowego?
Pytanie: Pracownik był zatrudniony w ramach prac interwencyjnych od lutego do lipca. Połowę wynagrodzenia refundował urząd pracy. Od sierpnia został zatrudniony na okres roku na zastępstwo. Czy należy wypłacić trzynastkę, a jeśli tak to czy do jej podstawy należy wliczyć całe wynagrodzenie, czy tylko w części poniesionej przez szkołę?
Pytanie: Pracownik przebywał na zasiłku rehabilitacyjnym, następnie wykorzystał zaległy urlop wypoczynkowy i rozwiązał umowę w związku z przejściem na rentę z tytułu niezdolności do pracy. Następnie został ponownie zatrudniony w tej samej szkole. Efektywnie przepracował tylko 4 miesiące. Czy ma prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty