Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Trzynastka dla pracowników niepedagogicznych

Znajdziesz tu aktualne porady Ekspertów dotyczące zasad wypłacania trzynastek dla pracowników niepedagogicznych szkoły. Sprawdź, komu i na jakich zasadach musisz wypłacić trzynastkę!

Dodatek specjalny w podstawie trzynastki – kiedy wliczany

Pytanie: Pracownik otrzymywał przez 2 miesiące dodatek specjalny w związku ze zwiększeniem obowiązków z powodu nieobecności innego pracownika z powodu choroby. Czy należy go wliczyć do podstawy trzynastki?

Prawo do trzynastki za okres stażu z urzędu pracy

Pytanie: Przez 6 miesięcy nasz obecny pracownik odbywał staż z Powiatowego Urzędu Pracy, a następnie został zatrudniony od 1 września  na podstawie umowy o pracę. Czy ma prawo do trzynastki za ten rok?

Trzynastka dla pracownika, który podjął ponownie pracę w szkole, z której został przeniesiony

Pytanie: Pracownik gimnazjum z dniem 1 września 2018 r. został przeniesiony do szkoły podstawowej. Także 1 września 2018 r. został zatrudniony w tym samym gimnazjum na podstawie nowej umowy o pracę. Która placówka i za ile miesięcy powinna wypłacić trzynastkę?

Limit potrąceń komorniczych z trzynastki wypłaconej po ustaniu zatrudnienia

Pytanie: Czy a jeśli tak to do jakiej wysokości należy dokonać potrąceń z trzynastki wypłaconej po ustaniu zatrudnienia (wierzytelność niealimentacyjna)? Czy obliczając wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę należy odnieść się do wymiaru zatrudnienia obowiązującego w dniu ustania stosunku pracy?

Wypłata trzynastki po śmierci pracownika, który nie miał żony ani dzieci

Pytanie: Pracownik był zatrudniony w naszej szkole do 25 lipca  2017 r.  W grudniu zmarł. Nie miał żony ani dzieci. Za przepracowany okres należy mu się trzynastka. Czy pracodawca powinien wypłacić to świadczenie, a jeśli tak to komu?

Trzynastka po świadczeniu rehabilitacyjnym

Pytanie: Konserwator zatrudniony na czas nieokreślony powrócił z zasiłku rehabilitacyjnego we wrześniu 2017 r.. Czy należy wypłacić mu trzynastkę za 4 miesiące pracy? 

Zatrudnienie na stanowisku nauczycielskim i niepedagogicznym – wysokość trzynastki

Pytanie: Nauczyciel zatrudniony przez cały 2017 rok dodatkowo pracował na zastępstwo przez 4 miesiące na stanowisku niepedagogicznym w naszej szkole. Czy należy wypłacić mu trzynastkę z obu umów czy tylko tej zawartej na stanowisku nauczyciela?

Najpierw rozwiązanie stosunku pracy, potem świadczenie rehabilitacyjne – wtedy pracownik skorzysta z trzynastki

Pytanie: W okresie od 20 marca 2015 r. do 29 lutego 2016 r. nauczyciel pobierał świadczenie rehabilitacyjne. Z dniem 29 lutego 2016 r. jego stosunek pracy uległ rozwiązaniu wskutek przekroczenia dopuszczalnego okresu nieobecności w pracy z powodu choroby. Czy powinien on otrzymać dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2016 r.?

Wypowiedzenie zmieniające a dodatkowe wynagrodzenie roczne

Pytanie: Dyrektor wręczył pracownikowi wypowiedzenie zmieniające, w którym zaproponował mu  zmianę miejsca wykonywania pracy oraz zakresu obowiązków. Pracownik nie przyjął zaproponowanych warunków, wskutek czego jego umowa o pracę uległa rozwiązaniu z dniem 31.03.2016 r. Czy należy mu wypłacić dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2016 r.?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty