Pytanie: Dwie nauczycielki otrzymały wypowiedzenie umowy o pracę, które upłynie z dniem 31 sierpnia 2016 r. w ramach zwolnień indywidualnych. Jedna z nauczycielek przebywa do końca sierpnia na urlopie bezpłatnym, druga na urlopie wychowawczym. Sporządzając świadectwo pracy, co należy wpisać w ust. 4 pkt 1 świadectwa pracy: "wykorzystała urlop wypoczynkowy w wymiarze: ... " – „nie dotyczy” czy „0 dni”?
Pytanie: Dzień dobry, nauczyciel zwrócił się do naszej placówki o wystawienie świadectwa pracy, bo twierdzi, że nie zostało mu wystawione, a w aktach osobowych nie ma śladu świadectwa pracy, tylko jest kopia umowy o pracę. Czy na podstawie umowy o pracę mogę wystawić duplikat świadectwa, a jeśli tak to z jakimi datami?
Pytanie: W 2014 r. pracownica otrzymała świadectwo pracy. W dniu dzisiejszym prosiła o sprostowanie świadectwa pracy, ponieważ w pkt 8 - praca w szczególnych warunkach ma wpisane "pedagog szkolny" ma być "psycholog szkolny". Czy należy je sprostować?
Pytanie: Jeden z pracowników byłej Szkoły Podstawowej, która mieściła się w obecnym gimnazjum zwrócił się z prośbą o wydanie duplikatu świadectwa pracy w związku z pracą, którą wykonywał w przeszłości w szkole podstawowej jako konserwator stolarz. W szkolnym archiwum znajduje się śladowa ilość dokumentów tego pracownika, tj. tylko kwestionariusz osobowy i umowa o pracę, która nie jest podpisana ani przez pracodawcę ani nawet przez pracownika. Czy na tej podstawie możemy wydać świadectwo pracy?
Pytanie: W trakcie roku szkolnego nasze gimnazjum przekształciło się w zespół szkół w skład którego weszły dwie szkoły: podstawowa i gimnazjum. Co należy wpisać na świadectwie pracy nauczycielom zatrudnionym na rok szkolny w punkcie dotyczącym miejsca zatrudnienia? Czy należy wpisać dwie szkoły i daty od kiedy do kiedy pracowali w danej placówce?
Pytanie: Czy w przypadku przeniesienia nauczyciela religii do nowej placówki dotychczasowy pracodawca powinien wydać świadectwo pracy?
Pytanie: Świadectwo pracy dla dyrektora likwidowanej szkoły podpisuje wójt. Jaka pieczątka nagłówkowa powinna być na tym dokumencie - szkoły czy urzędu gminy?
Pytanie: Nauczyciel rozwiązał umowę o pracę bez wypowiedzenia w dniu 29 stycznia 2015 r. W tym dniu nie świadczył już pracy - wręczył tylko swoje oświadczenie o rozwiązaniu umowy. Jaki okres zatrudnienia należy wpisać w świadectwie pracy - do 28 stycznia czy do 29 stycznia 2015 r.?
Pytanie: Sąd pracy uznał, że rozwiązanie stosunku pracy bez wypowiedzenia było niezgodne z prawem i orzekł o trzymiesięcznym wynagrodzeniu tytułem odszkodowania. Czy w nowym świadectwie pracy należy wpisać art. 97 § 3 Kodeksu pracy?
Świadectwo pracy powinno zostać wydane w dniu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy. Niekiedy nie jest to możliwe, m.in. w sytuacji, gdy ostatni dzień zatrudnienia przypada w sobotę, niedzielę lub święto. Powstaje wówczas wątpliwość, czy można wydać świadectwo pracy przed ustaniem zatrudnienia tj. w ostatnim dniu pracy. Poznaj opinię Ministerstwa Pracy w sprawie terminu wydania świadectwa pracy, gdy okres zatrudnienia kończy się w dzień wolny od pracy.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty