Pytanie: Nauczyciel kontraktowy, zatrudniony od 1 września 2007 r., przebywa od 1 września 2012 r. do 28 lutego 2013 r. w stanie nieczynnym. Czy stan nieczynny uwzględnia się w świadectwie pracy? Jaka powinna być podstawa prawna ustania stosunku pracy?
Pytanie: Czy można wystawić świadectwo pracy nauczycielowi w szkole zlikwidowanej, który został przeniesiony do innej szkoły na podstawie art. 18 ust. 1 KN?
Pytanie: W jaki sposób należy wskazać podstawę prawną rozwiązania stosunku pracy, by nauczyciel, który nie zgodził się na ograniczenie etatu, mógł skorzystać ze świadczenia kompensacyjnego, a ZUS nie odmówił przyznania świadczenia?
Pytanie: Czy pracownicy zatrudnionej na umowę zlecenia należy wydać świadectwo pracy? Jeśli powinna otrzymać świadectwo pracy, to na jakiej podstawie ustał stosunek pracy?
Pytanie: Nauczyciel w związku z likwidacją szkoły, w której pracował 10 lat temu, został przeniesiony do innej szkoły na terenie tej samej gminy. Niestety ta placówka w tym roku również została zamknięta. Czy jako obecny pracodawca na podstawie posiadanych akt osobowych mogę w świadectwie pracy wykazać cały okres zatrudnienia w obu szkołach? Nadmieniam, że poprzednio nie wydano świadectwa pracy. A może za poprzedni okres powinnam wydać jedynie zaświadczenie, a świadectwo tylko za czas przepracowany w mojej placówce?
Pytanie: Jestem dyrektorem publicznej szkoły podstawowej, która z dniem 31 sierpnia 2010 r. została zlikwidowana przez organ prowadzący, tj. samorząd gminny. Jestem w trakcie wypisywania świadectw pracy. Czy obecnie mogę na nich napisać, że nauczyciel wykonywał w przeszłości pracę w szczególnym charakterze? Jeśli tak, to dokładnie do kiedy pracę nauczyciela mogę uznać za wykonywaną w szczególnym charakterze?
Rozwiązanie stosunku pracy w szkole co do zasady obliguje do wydania świadectwa pracy nauczycielowi. Jest tylko jedna sytuacja, w której dyrektor szkoły nie musi wydać świadectwa pracy w związku z ustaniem zatrudnienia nauczyciela. Sprawdź, jak krok po kroku wypełnić świadectwo pracy nauczyciela. Skorzystaj z przykładowych zapisów dotyczących wszystkich możliwych przyczyn i podstaw prawnych ustania stosunku pracy nauczyciela.
Pytanie: Nauczycielka mianowana była zatrudniona w naszej szkole od 01.09.1997 r. Została przeniesiona z dniem 01.09.2015 r. na podstawie art. 18 Karty Nauczyciela do innej szkoły, Z drugiej szkoły została z dniem 01.09.2016 r. przeniesiona również na podstawie art. 18 Karty Nauczyciela do trzeciej szkoły. Druga szkoła wystawiła świadectwo pracy za okres od 01.09.2015 do 31.08.2016 r. wpisując w pkt. 3 lit b (szczególne przypadki rozwiązania: przeniesienie na podstawie art. 18 pkt. 4 Karty Nauczyciela). Nauczycielka ma pominięty okres zatrudnienia w naszej szkoły (od 01.09.1997 do 31.08.2015 r.) i żąda byśmy wystawili jej świadectwo pracy. Czy żądanie jest uzasadnione?
Pytanie: W szkole, w której pracuję, jest archiwum akt osobowych zlikwidowanej w 2007 roku innej szkoły. Były pracownik zlikwidowanej szkoły zwrócił się z prośbą w wystawienie duplikatu świadectwa pracy? Czy wystawiając duplikat, mogę prostować błędy w świadectwie pracy?
Pytanie: Pracownik niepedagogiczny szkoły wypowiedział umowę o pracę za 3 miesięcznym wypowiedzeniem, które upłynie 31 sierpnia, ale zwrócił się z prośbą do pracodawcy o wcześniejsze rozwiązanie umowy tj. 29 sierpnia za porozumieniem stron. Czy w pkt 6 świadectwa pracy należy wpisać zastosowany tryb skrócenia okresu wypowiedzenia?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty