Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Premie, dodatki i odprawy pracowników niepedagogicznych

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące zasad wynagradzania pracowników administracji i obsługi szkoły. Wynagrodzenie zasadnicze, premie i dodatki do wynagrodzenia bez tajemnic.

Premia uznaniowa - czy regulamin wynagradzania pracowników samorządowych musi ją przewidywać

Pytanie: Czy w regulaminie wynagradzania pracowników niepedagogicznych musi znaleźć się zapis dotyczący premii uznaniowej?

Prawo do jednorazowej odprawy emerytalnej dla pracownika niepedagogicznego

Pytanie: Pracownik administracji szkoły ma naliczoną emeryturę, którą otrzymuje w części i jednocześnie pracuje nadal na pełny etat. Czy po przejściu całkowicie na emeryturę będzie mu przysługiwała odprawa emerytalna, której dotychczas nie otrzymał?

Dodatek specjalny dla pracowników niepedagogicznych

Pytanie: Komu w szkole przysługuje dodatek specjalny? Z najnowszych przepisów prawa dotyczących pracowników samorządowych wynika, że nie dotyczy on pracowników pomocniczych. Związki zawodowe domagają się jednak wprowadzenia w regulaminie wynagradzania takiego dodatku. Czy może go nie być?

Dodatek stażowy dla pracownika niepedagogicznego zatrudnionego w szkole w wymiarze niższym niż 1/2 etatu

Pytanie: Czy pracownikowi administracji i obsługi zatrudnionemu w zespole szkół w wymiarze niższym niż 1/2 etatu należy się dodatek za wysługę lat?

Pracownik obsługi zatrudniony w dwóch placówkach-kto wypłaca odprawę emerytalną?

Pytanie: Pracownik obsługi pracował w przedszkolu na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony od 13 września 2002 r. do 30 września 2007 r. Umowa została rozwiązana na mocy porozumienia stron w związku z przejściem pracownika na emeryturę. Praca w przedszkolu była jego dodatkowym zatrudnieniem obok podstawowego, gdzie pracował od 18 lipca 1982 r. do 30 września 2007 r. Z tego zakładu otrzymał odprawę emerytalną. Czy drugi pracodawca (przedszkole) też powinien wypłacić odprawę pieniężną temu pracownikowi, a jeśli tak, to w jakiej wysokości? Jeżeli tego nie zrobił, to czy od wypłaconej z opóźnieniem odprawy należą się pracownikowi odsetki? Decyzję o przyznaniu emerytury 1 października 2007 r. pracownik przedstawił w bieżącym roku.

Przyjęcie na staż praktykanta

Nie tylko zatrudnienie, czyli jakie okresy zalicza się do stażu pracy

Długość stażu pracy ma wpływ na przyznanie i wysokość przede wszystkim dodatku stażowego oraz nagrody jubileuszowej. Do tego stażu zaliczane są przede wszystkim zakończone okresy zatrudnienia, ale nie tylko. Istnieje wiele innych okresów, które mają wpływ na staż pracy. Dowiedz się, jakie okresy i pod jakimi warunkami należy uwzględnić w stażu pracy.

Archiwalny Wpis w książeczce wojskowej jako podstawa doliczenia okresu służby do stażu pracy

Pytanie: Pracownik szkoły dostarczył pracodawcy książeczkę wojskową, z której wynika, że odbył zasadniczą służbę wojskową. Czy ten okres należy zaliczyć do stażu pracy pracownika, z którego wynikają uprawnienia do dodatku za wieloletnią pracę? Czy pracownik powinien przedstawić jakiś inny dokument potwierdzający odbycie służby wojskowej np. zaświadczenie z WKU?

Archiwalny Dodatek stażowy pracownika samorządowego zatrudnionego w dwóch szkołach

Pytanie: Pracownik samorządowy zatrudniony jest w dwóch szkołach na czas nieokreślony: w szkole A od dnia 01.09.2012 r. a w szkole B od dnia 15.02.2016 r. Legitymuje się świadectwami pracy w okresach: 01.09.1982 - 30.07.1988; 01.08.1988 - 08.10.1988; 10.10.1988 - 31.12.1993; 01.01.1994-12.02.2016. Czy wszystkie te okresy pracy należy uwzględnić w dwóch szkołach do dodatku stażowego oraz innych uprawnień?  

Archiwalny Wyrównanie dodatku stażowego po udokumentowaniu dłuższego stażu pracy

Pytanie: Pracownik po pół roku pracy przedłożył dodatkowe świadectwo pracy, dokumentujące 8 lat zatrudnienia. Czy należy wypłacić wyższy dodatek stażowy z wyrównaniem za cały okres zatrudnienia w naszej placówce?

Archiwalny Dodatek funkcyjny pracowników samorządowych po zmianie rozporządzenia płacowego

Pytanie: Nowe rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych przewiduje dodatek funkcyjny tylko dla pracowników zatrudnionych na podstawie wyboru i powołania. Czy w związku z tym można dalej wypłacać taki dodatek np. sekretarzowi i kierownikowi gospodarczemu, jeżeli wynika to z wewnętrznych regulacji placówki?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty