Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja zajęć szkolnych

Jak prawidłowo organizować zajęcia szkolne – sprawdź aktualne porady prawne w jednym miejscu. Znajdziesz tu wskazówki ekspertów dotyczące organizacji zajęć z wychowania fizycznego, łączenia i organizacji pracy w klasach oraz wychowawców klas. Sprawdzisz, jakie zajęcia można zaliczyć do specjalistycznych oraz kiedy można zwolnić ucznia z drugiego języka obcego. W jednym miejscu wszystkie najważniejsze wiadomości o organizacji zajęć szkolnych!

Archiwalny Oceń projekt edukacyjny według najlepszych standardów

Już kolejny rok uczniowie gimnazjum obligatoryjnie realizują projekt edukacyjny. Wkrótce jego prezentacja i ocena. Projekt to doskonałe narzędzie do wykorzystania także na niższym etapie edukacyjnym − w szkole podstawowej. Zobacz, jak sprawnie oceniać pracę w grupie. Skorzystaj z gotowych formularzy i opisowych wzorów ocen.

Archiwalny Kształcenie specjalne a zajęcia specjalistyczne

Pytanie: Nauczanie specjalne wlicza się do zajęć specjalistycznych czy zajęć wyrównawczych?

Archiwalny Pierwszy dzwonek na lekcje - czy koniecznie o 8

Pytanie: Czy zajęcia w szkole podstawowej muszą zaczynać się o godzinie ósmej rano?

Archiwalny Jestem czy staję się autorytetem? O budowaniu pozycji nauczyciela w klasie

Autorytet - wzór osobowy. Postać, którą podziwiamy, która przez swoje zachowanie, wyznawane wartości i wiedzę staje się wzorem do naśladowania, wpływa na nas bez stosowania wyraźnych nakazów czy gróźb. Kiedy pytamy o autorytety, często padają nazwiska znanych postaci ze świata sportu, kultury, polityki, religii czy mediów. Nierzadko też wymieniani są rodzice lub inni członkowie rodziny, wykładowcy akademiccy, członkowie organizacji społecznych. A jak wypadają nauczyciele w szkole? Poznaj zasady budowania nauczycielskiego autorytetu.

Archiwalny Konsultacja z nauczycielem powierzenia mu wychowawstwa

Pytanie: Czy dyrektor przydzielając nauczycielowi wychowawstwo w danej klasie  powinien ten fakt wcześniej z nim skonsultować, zapytać czy wyraża na to zgodę? Co zrobić w przypadku, gdy nauczyciel odmówi przyjęcia wychowawstwa? 

Archiwalny Nie minie samo. Jak pomóc uczniowi z depresją?

Nieszczęśliwa miłość, problemy w szkole, domu rodzinnym czy wśród rówieśników - powody obniżonego samopoczucia u młodych ludzi mogą być różne. Samobójstwa, będące często wynikiem depresji, to druga po nieszczęśliwych wypadkach przyczyna śmierci młodych ludzi w przedziale wieku 15 d0 19 lat. Depresja niestety często jest lekceważona zarówno w szkole, jak i w domu rodzinnym ucznia, bo w społeczeństwie panuje powszechne przekonanie, że młodzi ludzie nie mają dużych problemów. Tymczasem to właśnie nieleczona depresja może zdezorganizować życie młodego człowieka, a w skrajnych sytuacjach doprowadzić do tragicznej sytuacji, jaką jest próba samobójcza. Przeczytaj, jakie obowiązki spoczywają na nauczycielach w związku z pomocą choremu uczniowi.

Archiwalny Liczba uczniów na lekcji WF-u w kształceniu zintegrowanym

Pytanie: Czy na zajęciach wychowania fizycznego w kształceniu zintegrowanym jest określona liczba dzieci w grupie?

Archiwalny Obowiązek opracowania programu szkolenia sportowego

Pytanie: Czy w klasie sportowej realizującej 10 godzin tygodniowo zajęć wychowania fizycznego (4 godziny obowiązkowe z planu zajęć  i 6 godzin piłka ręczna)  musi być opracowany specjalny program szkolenia sportowego. Czy wystarczy, że nauczyciel wybierze program nauczania pod kątem podstawy programowej  realizowanej w klasie i poszerzy  go o treści z piłki ręcznej?

Archiwalny Egzamin teoretyczny z WFu?

Pytanie: Czy to prawda, że są nowe przepisy i uczeń zwolniony z lekcji WF na podstawie zaświadczenia lekarskiego musi zaliczyć ten przedmiot egzaminem teoretycznym?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty