Pytanie: W związku z nową podstawą programową i zapisami dotyczącymi realizacji godzin wychowania fizycznego, czy w roku szkolnym 2017/2018 w przypadku realizacji godzin poza systemem klasowo-lekcyjnym, można łączyć uczniów z różnych poziomów edukacyjnych, jeżeli będą zainteresowani tym samym obszarem? Czy należy wprowadzić taką formę zajęć dla uczniów klas V i VI, gdzie występuje realizacja starej podstawy programowej?
Pytanie: Uczeń klasy I gimnazjum kontynuuje naukę języka niemieckiego ze szkoły podstawowej (na poziomie III.1). Rodzice proszą o zmianę zakresów języka: chcą, by dziecko uczyło się języka angielskiego na poziomie III.1, a języka niemieckiego na poziomie III.0. Czy jako dyrektor mogę im to umożliwić? Jeśli tak, to w jaki sposób?
Pytanie: Klasa IV szkoły podstawowej liczy 30 osób. Ze względów organizacyjnych najlepiej jest podzielić klasę na lekcjach wychowania fizycznego i jęz. angielskiego na grupę dziewczynek i chłopców. Czy można zrobić w ten sposób? Czy są jakieś przepisy regulujące takie podziały?
Pytanie: Uczeń z dziecięcym porażeniem mózgowym posiada orzeczenie o potrzebie nauczania indywidualnego. Uczeń uczęszcza do gimnazjum, nie chodzi, nie czyta, nie pisze, nie mówi, praktycznie nie kontaktuje się z otoczeniem. W orzeczeniu przedłożonym w szkole jest tylko informacja o niepełnosprawności ruchowej związanej z porażeniem. Czy taki uczeń może być zwolniony z nauki drugiego języka obcego?
Pytanie: Na podstawie jakich przepisów należy organizować sportowe obozy programowe dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego, na których realizują oni zajęcia wynikające z programu szkolenia dla danej dyscypliny? Czy powinny być organizowane zgodnie z rozporządzeniem w sprawie krajoznawstwa i turystyki, czy innych przepisów?
Pytanie: Kiedy i w jakich okolicznościach dyrektor ma obowiązek realizować zajęcia z gimnastyki korekcyjnej? Czy każde zaświadczenie lekarskie dostarczone przez rodzica obliguje do organizowania takich zajęć?
Pytanie: Czy klasę integracyjną w liceum można powołać po wynikach naboru na dany rok, gdy wiadomo, ile osób ma orzeczenia, czy trzeba to zrobić wcześnej? Czy musi być np. jakaś specjalna procedura np. uchwała zarządu powiatu, czy dzieje się to na podstawie decyzji bieżących organu prowadzącego?
Pytanie: W gimnazjum w klasie I A jest 26 uczniów (10 dziewcząt i 16 chłopców), w klasie I B 25 uczniów (11 dziewcząt i 14 chłopców). W jaki sposób należy dokonać podziału na grupy wychowania fizycznego?
Pytanie: Rodzice proszą o wyrażenie zgody, aby ich córka z II klasy gimnazjum, uczęszczała na 1 godz. karate w ramach jednej godziny wychowania fizycznego. Klub sportowy karate realizuje takie zajęcia w szkole w ramach wynajęcia sali sportowej od szkoły. Czy jest to możliwe?
Pytanie: Czy w szkole podstawowej można tworzyć klasy dwujęzyczne?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty