Bezpośrednio po wyczerpaniu dopuszczalnego okresu zwolnień lekarskich nauczyciel może przejść na zwolnienie lekarskie. Powstaje wtedy pytanie, co badaniami lekarskimi po okresie długotrwałej niezdolności do pracy. A przecież nauczyciela czekają badania w celu ustalenia istnienia potrzeby udzielenia urlopu zdrowotnego.
Pytanie: Nauczyciel wraca z urlopu wychowawczego. Dyrektor ma wątpliwości dotyczące jego stanu zdrowia psychicznego. Co może zrobić?
Pytanie: Dyrektor odwołał się od orzeczenia lekarskiego o potrzebie udzielenia urlopu zdrowotnego. Badanie zostało więc przeprowadzone przez właściwy wojewódzki ośrodek medycyny pracy. Ośrodek przysłał fakturę za badania do szkoły. Czy słusznie?
Pytanie: Czy w czasie obecności dyrektora wicedyrektor może wystawiać skierowania na badania lekarskie dla pracowników.
Pytanie: Nauczyciel od kilku miesięcy jest nieobecny w pracy. Czy przysługuje mu dofinansowanie do zakupu okularów?
Wystawiając skierowanie na badania u lekarza medycyny pracy, należy wskazać, jakie czynniki szkodliwe towarzyszą wykonywaniu pracy na określonym stanowisku. Sprawdź, jakie czynniki podać w przypadku pracowników oświaty.
Dyrektor w określonych przypadkach powinien kierować pracownika na badania okresowe lub kontrolne. Czasem jednak pracownik może zaanonsować zmianę stanu zdrowia. Co to oznacza dla ważności badań?
W niektórych przypadkach nie jest konieczne kierowanie przyszłego pracownika na badania wstępne. Wystarczy wówczas odwołanie się do poprzedniego orzeczenia lekarskiego wydanego w następstwie badań profilaktycznych. To orzeczenie musi być jednak aktualne.
Pytanie: Z jaką częstotliwością należy przeprowadzać szkolenia z pierwszej pomocy?
Zapomoga zdrowotna (a właściwie losowa) z ZFŚS korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Czy w każdym przypadku? Otóż nie. Od czego więc zależy to zwolnienie?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty