Pytanie: Czy nauczycielowi, który korzysta z urlopu zdrowotnego np. od 1 września 2009 r. do 30 czerwca 2010 r., w czasie wakacji nie przysługuje żadne wynagrodzenie?
Pytanie: Jak obliczyć wysokość ekwiwalentu urlopowego dla nauczyciela, którego stosunek pracy wygasa po stanie nieczynnym?
Pytanie: Jedna z nauczycielek jest w ciąży. Termin porodu został wyznaczony na 4 czerwca 2009 r., a umowa jest na czas określony i kończy się 31 sierpnia 2009 r. Czy w związku z tym, że nauczycielka nie wykorzysta w wakacje urlopu wypoczynkowego z powodu przebywania na urlopie macierzyńskim, to szkoła musi wypłacić ekwiwalent za urlop? Czy jeżeli zmienimy umowę aneksem na czas nieokreślony, to czy wtedy po urlopie macierzyńskim pracownikowi przysługują jeszcze 42 dni urlopu? Dodam, że nauczycielka chce wrócić do pracy jeszcze w tym roku kalendarzowym, czyli po zakończeniu urlopu macierzyńskiego.
Pytanie: Jestem dyrektorem nowej, małej szkoły z jednym oddziałem gimnazjalnym. Nauczyciele zatrudnieni są na podstawie umowy o pracę na podstawie Kodeksu pracy do końca sierpnia. W większości pracują w swoich macierzystych szkołach na pełne etaty. Ponieważ powstała jedna klasa, godzin dydaktycznych jest po kilka w tygodniu. Jak mam potraktować wynagrodzenie za okres wakacji, w przypadku kiedy brakuje nam pieniędzy na utrzymanie szkoły?
Pytanie: Czy, obliczając wynagrodzenie za urlop, należy uwzględnić dodatek motywacyjny?
Pytanie: Nauczycielka zatrudniona na umowę o pracę na czas określony do 31 sierpnia 2008 r. od 12 grudnia 2007 r. do 29 marca 2008 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim, a od 30 marca 2008 r. do 2 sierpnia 2008 r. na urlopie macierzyńskim. Urlop wypoczynkowy wykorzystała po urlopie macierzyńskim, tj. od 3 sierpnia 2008 r. do 31 sierpnia 2008 r. (29 dni). Umowa o pracę zostanie rozwiązana z upływem czasu, na jaki została zawarta. Z nauczycielką została zawarta nowa umowa o pracę na czas określony od 1 września 2008 r. do 27 września 2008 r. Czy w takiej sytuacji za pozostałą część urlopu należy wypłacić ekwiwalent pieniężny, czy udzielić tego urlopu w naturze w okresie trwania nowej umowy o pracę?
Część nauczycieli i pracowników szkoły kończy pracę w czerwcu lub w czasie wakacji. Jeżeli nie wykorzystali w pełni przysługującego urlopu – trzeba wypłacić im ekwiwalent. Zobacz praktyczne tabele i sprawdź, jak rozliczyć urlop pracownika odchodzącego z pracy.
Z końcem zajęć lub z końcem czerwca ulegną rozwiązaniu niektóre umowy o pracę zawarte na czas określony w szkołach. Będzie wiązało się to z koniecznością wypłacenia ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy. Sprawdź, jak ustalić liczbę dni urlopu, za który przysługuje ekwiwalent w przypadku nauczyciela zatrudnionego do 26 lub 30 czerwca 2015 r. w szkole feryjnej.
Pytanie: Nauczyciel przebywa od 15 maja do 31 sierpnia na urlopie bezpłatnym. Z końcem roku szkolnego jego umowa ulegnie rozwiązaniu. Czy należy wypłacić ekwiwalent za urlop, z którego nie skorzystał w ferie letnie?
Pytanie: Nauczycielka była zatrudniona na czas określony od 2 marca 2009 r. do 19 czerwca 2009 r. Jej wynagrodzenie wynosiło 1806zł brutto + 12% dodatku stażowego. W jakiej wysokości należy wypłacić nauczycielce ekwiwalent za niewykorzystany urlop?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty