Pytanie: Jesteśmy wygaszanym gimnazjum. Czy w związku z tym powinien u nas funkcjonować jeden program profilaktyczno-wychowawczy (art.26 Ustawy), czy też odrębne dwa dokumenty? Jeśli tak, to proszę o informację, gdzie to wyraźnie jest napisane, że tego typu szkoły nie tworzą łącznego dokumentu?
Pytanie: Czy liceum ogólnokształcące, które jeszcze faktycznie nie wdraża reformy oświaty, musi do 30 września 2017 r. posiadać program wychowawczo-profilaktyczny zamiast dwóch programów? Czy taki program ma stanowić odrębny dokument czy może być częścią statutu szkoły?
Pytanie: Do 31 sierpnia 2017 r. nasza szkoła była gimnazjum, a od 1 września jesteśmy szkołą podstawową. Obecnie w szkole są oddziały gimnazjalne. Czy powinny powstać dwa oddzielne programy wychowawczo-profilaktyczne: dla szkoły podstawowej i gimnazjum? Czy może powinny stanowić jeden dokument?
Pytanie: Czy od roku szkolnego 2017/2018 w oddziałach gimnazjum, które zostały włączone do szkoły podstawowej obowiązuje program wychowawczo-profilaktyczny czy też po staremu - dwa oddzielne programy?
Pytanie: Czy w szkołach dla dorosłych realizuje się w całości program wychowawczo-profilaktyczny lub jakąś wyodrębnioną część treści i działań o charakterze wychowawczym lub profilaktycznym?
Pytanie: Czy w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, w skład którego wchodzą szkoły podstawowa, gimnazjum i szkoła zawodowa oraz internat tworzy się jeden program wychowawczy, program profilaktyki i statut?
Pytanie: Proszę o precyzyjne wyjaśnienie, czy w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego w szkole ponadgimnazjalnej można zorganizować "wejście" psa policyjnego szkolonego, do znalezienia narkotyków? Czy można taka akcję przeprowadzić bez zapowiedzi, wpuszczając psa kolejno do sal lekcyjnych w celu wykrycia substancji zakazanych statutem na terenie szkoły? Niektóre szkoły takie akcje organizują, na jaką podstawę prawną można się w takiej sytuacji powołać?
Pytanie: Czy nauczyciele mogą, a jeśli tak, to na jakiej podstawie, nagrywać ucznia, który jest wulgarny wobec nich i wobec innych uczniów, wypiera się swojego zachowania, a nikt nie chce poświadczyć (potwierdzić) takiego zachowania?
Pytanie: Czy w szkole niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej musi być program profilaktyki? Czy zapis w ustawie mówi, że dotyczy to również szkół niepublicznych?
Pytanie: Zgodnie z ustawą o systemie oświaty rada rodziców uchwala w porozumieniu z radą pedagogiczną program wychowawczy i program profilaktyki. Czy rada pedagogiczna ma także podjąć uchwałę, że w porozumieniu z radą rodziców rada pedagogiczna uchwaliła program wychowawczy i program profilaktyki?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty