Pytanie: Czy popołudniowa szkoła muzyczna I stopnia bez pionu ogólnokształcącego i obowiązku szkolnego jest zobowiązana do tworzenia programu wychowawczo-profilaktycznego? Poprzednie przepisy zobowiązywały te szkoły do posiadania jedynie programu wychowawczego bez programu profilaktyki.
Pytanie: Podczas konferencji rady pedagogicznej w czerwcu powołany został zespół nauczycieli do opracowania programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły. Program został opracowany, przedstawiony i przyjęty na posiedzeniu rady pedagogicznej pod koniec sierpnia. Okazało się jednak, że program został skopiowany ze strony internetowej innej szkoły. Jak należy postąpić w opisanej sytuacji? Program (plagiat) powinien obowiązywać do końca roku szkolnego. Jakie konsekwencje powinienem wyciągnąć wobec zespołu, który miał program opracować, a w rzeczywistości skorzystał z cudzego opracowania? Jakie kroki powinienem podjąć w opisanej sytuacji?
Pytanie: W ramach monitorowania programu wychowawczo-profilaktycznego na zebraniach rady pedagogicznej dyskutujemy na tematy wychowawcze. Staram się pozyskać od nauczycieli uwagi co do realizacji programu, niestety nauczyciele często zapominają o różnych sytuacjach związanych zarówno z niewłaściwym zachowaniem uczniów, jak i np. z przejawami efektów podjętych środków wychowawczych. W jaki sposób na bieżąco pozyskiwać informacje od nauczycieli o problemach związanych z realizacją programu?
Pytanie: Czy w ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego na pogadanki do szkoły można zaprosić osoby wyleczone z nałogów działających w grupach wsparcia?
Pytanie: Czy w szkole mogą nadal funkcjonować oddzielne programy: wychowawczy i profilaktyki? Czy musi to być jeden dokument?
Pytanie: Czy nauczyciele mogą zakazać uczniom palenia papierosów poza terenem szkoły? Jakie konsekwencje może wyciągnąć szkoła w stosunku do takich uczniów?
Pytanie: Czy w którymś z dokumentów prawa oświatowego została wprowadzona zmiana pozwalająca na połączenie szkolnego programu profilaktyki z programem wychowawczym?
Pytanie: Na jaki czas powinny być w szkole opracowane takie dokumenty jak program wychowawczo-profilaktyczny?
Pytanie: Przepisy ustawy Prawo oświatowe wprowadziły obowiązek ustalenia jednego programu wychowawczo-profilaktycznego. Kiedy należy go ustalić – jaki jest termin?
Pytanie: Czy można zabronić uczniom palenia w szkole e-papierosów? Jeżeli tak to na jakiej podstawie?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty