Pytanie: Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania z powodu braku godzin wyraził zgodę na zmniejszenie wymiaru zatrudnienia. Teraz domaga się wypłaty dodatku wyrównawczego na podstawie art.5 ustawy o szczególnych zasadach rozwiazywania stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, gdyż jest w wieku przedemerytalnym. Czy ma prawo do tego dodatku?
Pytanie: Nauczycielka zatrudniona w naszej szkole w pełnym wymiarze godzin prowadzi dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z dziećmi. Za te dodatkowe godziny otrzymuje wynagrodzenie na podstawie umowy zlecenia. W jakiej wysokości powinnam dokonać potrącenia komorniczego z tego zlecenia?
Pytanie: Nauczyciel podpisał umowę kredytową z firmą świadczącą usługi finansowe, a dodatkową formą zabezpieczenia jego spłaty było podpisanie przez nauczyciela zgody na dokonywanie potrąceń rat kredytowych z wynagrodzenia. Firma udzielająca kredytu zwróciła się na piśmie do dyrektora szkoły o dokonywanie potrąceń pod rygorem wystąpienia przeciwko szkole z pozwem o naprawienie szkody wyrządzonej brakiem spłaty kredytu z wynagrodzenia. Do pisma załączono kopię ugody, na której jest wyrażona zgoda na dokonywanie potrąceń podpisana przez nauczyciela. Czy kopia takiego pisma stanowi dla dyrektora szkoły podstawę do dokonywania potrąceń z wynagrodzenia?
Pytanie: Czy można ustalić wicedyrektorowi szkoły wyższe wynagrodzenie zasadnicze, niż wynika to z rozporządzenia określającego minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli?
Pytanie: W szkole zamierzamy zatrudnić emerytowanego nauczyciela na czas określony. Nauczyciel ten posiada nieodnowiony akt mianowania i legitymuje się ukończonymi wyższymi studiami zawodowymi na kierunku pedagogicznym. Jak ustalić zasadniczą stawkę wynagrodzenia dla tego nauczyciela?
Pytanie: Nauczycielka angielskiego legitymuje się tytułem zawodowym licencjata z filologii angielskiej. Obecnie uzupełnia wykształcenie na studiach magisterskich – specjalność pedagogika specjalna. Czy nauczycielka, po ukończeniu tych studiów, ucząc dalej języka angielskiego, będzie traktowana do celów płacowych już jako magister, czy nadal jako licencjat, ze względu na to, że studia magisterskie nie są z tego samego zakresu nauczania?
Pytanie: Zatrudniliśmy na zastępstwo nauczyciela religii zgodnie z przepisem mówiącym, że na tym stanowisku może być zatrudniona osoba świecka po ukończeniu 4 roku studiów teologicznych i na podstawie skierowania biskupa. Mamy jednak problem z ustaleniem stawki jej wynagrodzenia, a szczególnie innych składników. Czy powinien on otrzymać dodatek wiejski i mieszkaniowy?
Pytanie: Czy na wniosek pracownika, zatrudnionego w szkole na podstawie dwóch umów o pracę, można nie uwzględniać kosztów uzyskania przychodu z jednej z nich?
Pytanie: Czy istnieje możliwość, aby nauczyciel będący radnym gminy od rana w danym dniu uczestniczył w sesji rady gminy a następnie wrócił do szkoły na pozostałe lekcje i zachował za te przepracowane godziny prawo do wynagrodzenia? Czy musi mieć ten dzień cały potraktowany jako nieobecność usprawiedliwiona, ale bez prawa do wynagrodzenia? Zaznaczam, że nauczyciela nie będzie na 3 pierwszych lekcjach w związku z sesją a chce wrócić na pozostałe 3 lekcje.
Pytanie: Czy pracownik, który pełni funkcję ławnika, zachowuje prawo do wynagrodzenia za dzień, w którym był nieobecny w pracy w związku z rozprawą?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty