Pytanie: Nauczyciel jest zatrudniony w naszej szkole przez umowę o prace na kilka godzin . Dostaliśmy pismo od dyrektora innej szkoły, gdzie jest zatrudniony nauczyciel z prośbą o zwolnienie z zajęć dydaktycznych w dniu 22 grudnia. Czy powinniśmy potraktować tą nieobecność jako usprawiedliwioną niepłatną?
Pytanie: Czy w związku ze wzrostem od stycznia 2017 roku płacy minimalnej do kwoty 2 000 złotych nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy na podstawie Karty Nauczyciela (art. 10 ust.7), który nie osiągnie w styczniu 2017 roku płacy minimalnej (wynagrodzenie wg rozporządzenia MENiS z dnia 31.01.2005 roku: 1 548,00 płaca zasadnicza + wysługa lat 309,60 = 1 857,60 brutto), należy wypłacić wyrównanie do płacy minimalnej?
Pytanie: Nauczyciel od kilku dni nie pojawiał się w pracy, nie można się również było z nim w jakikolwiek sposób skontaktować. Jak się okazało, nauczyciel został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Proszę o informację, jakie kroki formalne muszę podjąć: w przypadku dni, w które nie odbyły się zajęcia, ale których nie obejmuje okres tymczasowego aresztowania (są dwa takie dni), na czas tymczasowego aresztowania określony w zawiadomieniu aby odzyskać część wynagrodzenia wypłaconego z góry na początku października za nieprzepracowane dni na końcu miesiąca.
Pytanie: Nauczycielce wypłacono wynagrodzenie w dniu 1 października. 5 października nauczycielka urodziła dziecko i rozpoczęła na urlop macierzyński. W związku z tym, księgowa postanowiła potrącić wypłacone pobory nauczycielowi po powrocie z urlopu macierzyńskiego - uznała, że za ten miesiąc otrzymała podwójne wynagrodzenie tj. z zakładu pracy i ZUS. Czy postąpiła prawidłowo?
Pytanie: Nauczyciel uniewinniony wyrokiem sądu wraca do pracy. W okresie zawieszenia pobierał wynagrodzenie zasadnicze bez dodatków. Jakie zatrzymane dodatki należy wypłacić nauczycielowi? Jeżeli zwrotowi podlega również dodatek motywacyjny, to czy w takiej wysokości, w jakiej miał wypłacany w okresie poprzedzającym jego zawieszenie w czynnościach nauczyciela?
Pytanie: Nauczycielka była zatrudniona w szkole na zastępstwo od 1.09.2015 do 12.06.2016 r. W dniu 9.06.2016 r. uzyskała stopień nauczyciela kontraktowego, a od 13.06.2016 do 24.06.2016 dyrektor podpisał z nią drugą umowę na zastępstwo. Jaką stawkę zaszeregowania powinna mieć na tej drugiej umowie, nauczyciela stażysty czy kontraktowego?
Pytanie: W naszej placówce jest zatrudniony nauczyciel na podstawie mianowania w wymiarze 9/18 etatu (wyrażenie zgody na ograniczenie zatrudnienia na rok szkolny 2015/2016). Od 01.09. 2016 roku nie będzie możliwości dalszego zatrudnienia nauczyciela. Czy od 01.09.2016 roku może iść w stan nieczynny z 9/18 etatu? Jeżeli tak, to stan nieczynny będzie płacony z całego etatu czy z 1/2?
Pytanie: Nauczyciel złożył wniosek o urlop dla poratowania zdrowia od dnia 1 sierpnia. W maju zostanie wręczone ograniczenie etatu. Czy w związku z tym jego wynagrodzenie powinno być zmniejszone proporcjonalnie pomimo przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia?
Pytanie: Nauczycielka z tytułem licencjata w roku 2010 poszła na urlop macierzyński, potem na urlop wychowawczy. Następnie urodziła drugie dziecko i również korzystała z urlopu macierzyńskiego, uzupełniającego oraz wychowawczego. W 2011 roku uzyskała tytuł magistra, ale dyplom dostarczyła do szkoły dopiero w marcu 2016 roku. Od kiedy powinna wzrosnąć pensja nauczyciela?
Pytanie: Jakie są zasady potrącenia wynagrodzenia nauczyciela dyplomowanego za 1 dzień urlopu bezpłatnego?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty