Konieczne jest opracowanie zasad i organizacji przydzielania pracownikom szkoły odzieży i obuwia roboczego oraz środków ochrony indywidualnej. Przeczytaj, kto może mieć własną odzież, a komu należy ją dostarczyć oraz jakich 8 zadań ma kierownik gospodarczy w związku z koniecznością zapewnienia odzieży roboczej.
Pytanie: Sprzątaczka po 182 dniach choroby, w okresie oczekiwania na decyzję w sprawie renty, chce skorzystać z urlopu wypoczynkowego. Nie wykonała jednak badań kontrolnych, ponieważ placówka medycyny pracy jest zamknięta. Co zrobić w tej sytuacji?
Pytanie: Czy wyboru społecznego inspektora pracy dokonują wyłącznie członkowie związków zawodowych czy ogół pracowników placówki?
Sprawdź, jak w obecnym stanie prawnym przebiega ustalenia kto powinien wykonać badania do celów sanitarno – epidemiologicznych.
Pytanie: Gdzie znajdę przepisy dotyczące norm przydziału odzieży roboczej dla osoby przeprowadzającej uczniów przez jezdnię?
Pytanie: Czy pracownikowi zatrudnionemu w wymiarze 1/2 etatu (4 godziny dziennie) na stanowisku wyposażonym w monitor ekranowy przysługuje refundacja kosztu zakupu okularów korekcyjnych? Czy prawdą jest, że od czasu pracy przy monitorze należy odliczyć 15-minutową przerwę w pracy i w związku z tym dofinansowanie się nie należy?
Pytanie: Kto powinien wchodzić w skład zespołu powypadkowego w szkole, jeśli w placówce nie ma społecznego inspektora pracy?
Pytanie: Jaką odzież roboczą i w jakim terminie powinni otrzymać poszczególni pracownicy przedszkola?
Pytanie: Czy specjalista ds. bhp zatrudniony w szkole na etacie może przeprowadzać szkolenia okresowe czy tylko szkolenie wstępne (instruktaż ogólny)?
Pytanie: Dla nauczycieli wychowania fizycznego zakupiono, zgodnie z regulaminem, stroje sportowe. Nauczyciele odmawiają ich przyjęcia i żądają wypłaty ekwiwalentu pieniężnego. Co zrobić w tej sytuacji?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty