Pytanie: Nauczyciel przedstawił orzeczenie o niepełnosprawności. Czy po otrzymaniu orzeczenia musimy go skierować na badania do lekarza medycyny pracy? Badania okresowe ma ważne.
Pracownicy po nieobecności w pracy z powodu choroby, która przekroczyła 30 dni często mają zaległy urlop wypoczynkowy, z którego chcą skorzystać bezpośrednio po zakończeniu absencji chorobowej. Dotychczasowe orzecznictwo Sądu Najwyższego dopuszczało możliwość wykonania badań lekarskich dopiero po zakończeniu wypoczynku. Linia orzecznicza jednak zmieniła się. Sprawdź, co zrobić, gdy pracownik po zwolnieniu lekarskim chce skorzystać z urlopu.
Pytanie: W zawartej umowie z lekarzem medycyny pracy nie ma elementów związanych z powierzeniem danych osobowych. Czy powinniśmy uzupełnić ją o te regulacje?
Pytanie: W skierowaniu na badania wstępne w rubryce PESEL wpisuję datę urodzenia kandydata do pracy. Lekarz to kwestionuje i uważa, że należy wpisywać numer PESEL – kto ma rację?
Pytanie: Czy pracodawca może skierować na badania do lekarza medycyny pracy pracownika, który ma jeszcze ważne badania okresowe ale zachodzi podejrzenie choroby pracownika (traci siły i chudnie). Nadmienię, że pracownik nie przebywa na zwolnieniach lekarskich jednak z dnia na dzień jest coraz słabszy.
Pytanie: Czy pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni muszą aktualizować książeczki sanepidowskie?
Pytanie: Czy nauczyciel powinien odbywać szkolenie okresowe BHP co 5 czy co 6 lat?
Pytanie: Komu w szkole można powierzyć zadania służby bhp?
Pytanie: Komu można w szkole powierzyć obowiązki ppoż?
Pytanie: Których pracowników placówki oświatowej należy bezwzględnie skierować na badania sanitarno-epidemiologiczne i jakie są terminy ważności tych badań?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty