Pytanie: Nauczyciel gimnazjum zatrudniony na podstawie mianowania już w dotychczasowym roku szkolnym miał ograniczone zatrudnienie do wymiaru 14/18. W maju 2017 r. nauczyciel ponownie otrzymał propozycję ograniczenia zatrudnienia tym razem do wymiaru 8/18. Zaś w przyszłym roku szkolnym otrzyma zapewne informację o przeniesieniu w stan nieczynny. Czy w razie braku zgody na przeniesienie w stan nieczynny i otrzymania wypowiedzenia należy mu wypłacić odprawę z pełnego wymiaru zajęć czy też 14/18?
Pytanie: Jaki termin obowiązuje dyrektora do przekazania pisma nauczycielowi w związku z ograniczeniem etatu na rok szkolny 2017/2018?
Pytanie: Z informacji posiadanych przez dyrektora gimnazjum wynika, że nauczyciel języka angielskiego zatrudniony w tym gimnazjum pracuje w szkole językowej na podstawie zlecenia. Czy dyrektor jest władny do wyrażenia zgody na takie zatrudnienie?
Pytanie: Z dniem 1 września 2017 r. gimnazjum zostanie włączone do szkoły podstawowej. Czy nauczycielom zatrudnionym w gimnazjum na umowy o pracę na czas określony do 31 sierpnia 2017 r. należy wręczyć informację o tym, że staną się pracownikami szkoły podstawowej?
Pytanie: Jestem nauczycielem w samorządowej publicznej szkole podstawowej. Chciałabym podjąć pracę w szkole niepublicznej od 1 września 2017 r. (zjazdy sobota - niedziela). Czy muszę mieć zgodę swojego obecnego pracodawcy?
Pytanie: Czy w związku z przekształceniem szkoły podstawowej z 6- w 8-klasową szkoła musi zmienić pracownikom warunki zatrudnienia w umowie, podpisując z nimi porozumienia zmieniające? Jakie są obowiązki dyrektora w tym zakresie?
Pytanie: Czy w samodzielnej szkole podstawowej konieczne jest zapewnienia co najmniej połowy pensum nauczycielowi zatrudnionemu na zasadzie mianowania?
Pytanie: Jestem dyrektorem zespołu szkół, w skład którego wchodzi 6 letnia szkoła podstawowa i gimnazjum. Od 1 września 2017 r. Zespół zostanie przekształcony w ośmioletnią szkołę podstawową. Czy w związku z tym muszę pisemnie wręczyć wypowiedzenia z funkcji kadrze kierowniczej?
Pytanie: Nauczycielka zatrudniona na podstawie mianowania jeszcze w 2007 r. złożyła oświadczenie przy zatrudnieniu, że wskazuje inną szkołę jako podstawowe miejsce pracy. Teraz zaś w trakcie roku szkolnego wskazuje naszą szkołę jako podstawowe miejsce pracy i jednocześnie zwraca się z prośbą o umożliwienie nauczania w innej szkole w roku szkolnym 2017/2018. Czy nauczyciel może wskazać nowe podstawowe miejsce zatrudnienia? Jak zareagować?
Pytanie: Jestem dyrektorem zespołu szkół ponadgimnazjalnych, w skład którego wchodzą: liceum ogólnokształcące, technikum i zasadnicza szkoła zawodowa. Od 1 września 2017 r. dojdzie jeszcze szkoła branżowa I stopnia (z mocy ustawy) oraz (uchwałą organu prowadzącego) klasy gimnazjum włączonego do liceum ogólnokształcącego. Czy nauczyciele zespołu powinni otrzymać jakiekolwiek informacje o przekształceniach pracodawcy?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty