Pytanie: Czym charakteryzuje się szkoła branżowa i czy aktualna niewielka szkoła zawodowa wpisuje się w ten nowy typ szkoły? Jakie działania i jaki organ oraz w jakim terminie musi przekształcić aktualną zasadniczą szkołę zawodową (wielozawodową), aby ta od września 2017 r. stała się szkołą branżową?
Pytanie: Od 1 września 2017 r. szkoła zmienia nazwę, do nazwy dołączony zostaje „Nr 2”. Czy przekształcenie szkoły oraz zmiana nazwy skutkują zmianami w dokumentacji szkolnej, tzn. czy uczniom wymieniane są legitymacje szkolne na nowe, zakłada się nową księgę uczniów oraz wydaje wszystkim uczniom nowe arkusze ocen z aktualnymi pieczęciami urzędowymi i szkolnymi?
Pytanie: Nauczyciel został przeniesiony w stan nieczynny na podstawie art. 225 ust.1 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe. Prawdopodobnie jednak pojawi się możliwość zatrudnienia tego nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć od 1 września 2018 r. Czy w związku z powyższym nauczyciel może odmówić przyjęcia pracy i czy ta odmowa skutkuje wygaśnięciem stanu nieczynnego?
Pytanie: W gimnazjum, które będzie połączone od 01.09.2017 r. ze szkołą podstawową, pracują trzy pracownice administracji z wieloletnim stażem pracy w tym gimnazjum. Z dwoma z nich ze względu na uzyskanie uprawnień emerytalnych stosunek pracy zostanie rozwiązany z końcem grudnia (co zawarte jest w arkuszu organizacyjnym szkoły podstawowej). Trzecia ma utrzymać zatrudnienie? Komu należy wręczyć wypowiedzenie?
Pytanie: Czy dyrektor, wyrażając zgodę na podjęcie lub kontynuowanie zatrudnienia w dodatkowym miejscu pracy, może określić maksymalna liczbę godzin, której nie może przekroczyć nauczyciel w dodatkowym miejscu zatrudnienia?
Pytanie: Nauczyciel gimnazjum został przeniesiony w stan nieczynny. Od 1 września podejmie on pracę na stanowisku nauczyciela w innej szkole. Czy będzie mógł otrzymywać równocześnie wynagrodzenie ze stanu nieczynnego i z umowy o pracę?
Pytanie: W naszej szkole podstawowej na chwilę obecną brakuje etatu w edukacji wczesnoszkolnej dla 3 nauczycielek. Dyrektor nowo powstającej szkoły podstawowej, do której odchodzą uczniowie naszej szkoły zgłosił zapotrzebowanie na 3 etaty na stanowiska nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Dwie nauczycielki zgłosiły się i od 1 września będą pracowały w tej nowo powstałej szkole podstawowej natomiast trzecia wskazana przez dyrektora nauczycielka nie wyraża zgody. Wśród grona pedagogicznego nie ma więcej chętnych osób do zmiany miejsca pracy. Czy organ prowadzący szkołę może przenieść nauczyciela bez jego zgody do innej placówki, jeśli w tej placówce brakuje specjalistów?
Pytanie: Jak skutecznie powiadomić nauczyciela przebywającego do 4 marca 2018 roku na rocznym urlopie dla poratowania zdrowia przeniesieniu w stan nieczynny od 1 września 2017 roku? Trzeba założyć, że nauczyciel na chwilę obecną nieobecny w pracy nie przyjdzie do szkoły i nie będzie odbierał żadnej korespondencji ze szkoły.
Pytanie: Nauczyciel wychowania fizycznego zatrudniony jest w pełnym wymiarze. Ponadto zatrudniony jest w pełnym wymiarze godzin w gimnazjum jako kierownik obiektów sportowych (stanowisko niepedagogiczne). Czy po włączeniu wspomnianego gimnazjum do szkoły podstawowej można utrzymać zatrudnienie nauczyciela w dotychczasowym kształcie?
Pytanie: W jaki sposób rozwiązać umowę o pracę z nauczycielem mianowanym, zatrudnionym w gimnazjum na pół etatu na czas nieokreślony w odniesieniu do nowych przepisów? Gimnazjum nie będzie podlegało przekształceniu lub włączeniu do innej szkoły.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty