Wszyscy pracownicy niepedagogiczni staja się z mocy prawa od 1 września 2017 r. pracownikami szkoły podstawowej. Na podstawie art. 236 ust. 2 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe z dniem włączenia gimnazjum do szkoły podstawowej pracownicy niepedagogiczni, których stosunki pracy nie zostaną rozwiązane lub nie wygasną przed tym dniem, staną się pracownikami ośmioletniej szkoły podstawowej. Dyrektor dotychczasowego gimnazjum, w terminie do dnia 15 maja 2017 r. miał obowiązek poinformowania na piśmie pracowników o zmianie pracodawcy. W związku z tym, nie trzeba zawierać z nimi dodatkowych porozumień zmieniających.
Pracownicy będą kontynuowali zatrudnienie w szkole podstawowej na dotychczasowych warunkach, w tym na obecnych stanowiskach i za dotychczasowym wynagrodzeniem, o ile ich umowy o pracę nie ulegną zmianie na podstawie porozumień zmieniających za ich zgodą, wypowiedzeń zmieniających bez ich zgody (art. 42 Kodeksu pracy) lub przeniesienia służbowego (art. 22 i 23 ustawy o pracownikach samorządowych).
Jeżeli z dwoma pracownicami stosunek pracy ma zostać rozwiązany z końcem grudnia to pewnie trzeba wręczyć wypowiedzenie przez dyrektora szkoły podstawowej do końca września tak, żeby zachować trzymiesięczny termin wypowiedzenia. Wypowiedzenia może więc wręczyć już dyrektor szkoły podstawowej.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń