Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Podstawa programowa, szkolny plan nauczania

Przepisy prawne związane z podstawą programową zmieniają się. Dlatego tak ważne jest być na bieżąco z aktualnymi regulacjami. W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi ekspertów dotyczące realizacji podstawy programowej, w tym m.in. czy nauczyciel może wymagać znajomości treści wykraczających poza podstawę programową, jakie zajęcia podlegają procedurze przyjmowania programów nauczania. Nowa podstawa to nowe obowiązki, nowe przepisy i wytyczne! Zapoznaj się z nimi i przekaż swoim nauczycielom!

Archiwalny Edukacja zdrowotna jako osobny moduł dla III etapu edukacyjnego

Pytanie: Czy obowiązuje realizacja edukacji zdrowotnej w ramach oddzielnego modułu wychowania fizycznego dla III etapu edukacyjnego w ramach obowiązujących godzin wynikających z ramowych planów nauczania? Jaka jest podstawa prawna?

Archiwalny Czy nauczyciel religii może odmówić udziału w realizacji projektu edukacyjnego?

Pytanie: Czy przepisy prawa zabraniają nauczycielowi religii prowadzenia obowiązkowego dla uczniów gimnazjum projektu edukacyjnego?

Archiwalny Niezrealizowanie obowiązkowych zajęć edukacyjnych - konsekwencje wobec dyrektora szkoły

Pytanie: Jakie konsekwencje mogą być wyciągnięte wobec dyrektora, jeśli nie zostaną zrealizowane, wymagane rozporządzeniem, godziny obowiązkowych zajęć z niektórych przedmiotów w 3 klasie gimnazjum?

Archiwalny Zwolnienie ucznia gimnazjum z realizacji projektu edukacyjnego - przesłanki

Pytanie: Czy jeśli sprawność intelektualna dziecka kształtuje się na poziomie niższym niż przeciętna dla normy wiekowej i posiada ono wąski zakres wiadomości i słownictwa (opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej) można to potraktować jako sytuację wyjątkową i na tej podstawie zwolnić ucznia z realizacji projektu edukacyjnego?

Archiwalny Prowadzenie zajęć w ramach innowacji pedagogicznej przez nowego nauczyciela

Pytanie: Czy zajęcia odbywające się w ramach innowacji pedagogicznej mogą być prowadzane przez nauczyciela, który wcześniej nie został zgłoszony w dokumentacji składanej do kuratorium?

Archiwalny Praktyki zawodowe w firmie poza granicami kraju - możliwe?

Pytanie: Czy uczeń pełnoletni (trzecia klasa technikum), może odbywać obowiązkową praktykę zawodową w wymiarze czterech tygodni w firmie zagranicznej - poza granicami kraju?

Archiwalny Innowacja pedagogiczna o charakterze religijnym prowadzona przez katechetę

Pytanie: Czy w szkole może być realizowana innowacja pedagogiczna o charakterze religijnym, prowadzona przez nauczyciela katechetę w ramach "godzin karcianych" dla zainteresowanych uczniów klas IV - VI?

Archiwalny W jaki sposób należy udokumentować zaliczenie różnic programowych?

Pytanie: W planie nauczania w klasie pierwszej ujęte są obowiązkowe zajęcia edukacyjne z plastyki i muzyki. Do naszego gimnazjum do klasy drugiej został przyjęty uczeń z innej szkoły, która nie ma tych przedmiotów zaplanowanych na klasę pierwszą. Jak udokumentować uzupełnienie różnic programowych z muzyki i plastyki na warunkach ustalonych przez nauczycieli prowadzących te zajęcia skoro nie przeprowadza się egzaminów klasyfikacyjnych z tych przedmiotów?

Archiwalny Korzystanie z podręcznika spoza wykazu MEN

Pytanie: Czy nauczyciel może korzystać z podręcznika i ćwiczeń, których nie ma w wykazie MEN?

Archiwalny Zmiana podręcznika w trakcie cyklu edukacyjnego w gimnazjum

Pytanie: Czy w trakcie cyklu edukacyjnego w gimnazjum można zmienić wybrany podręcznik do nauki języka obcego?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty