Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organy wewnętrzne szkoły

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów, dzięki którym dowiesz się, jaką powinny mieć strukturę uchwały rady pedagogicznej, jakie zapisy powinny się znaleźć w regulaminie rady rodziców, jakie rada rodziców ma kompetencje, jakie zadania spoczywają na samorządzie uczniowskim, jak zorganizować rade pedagogiczna w zespole szkół. Poznaj najważniejsze elementy współpracy szkoły z organami wewnętrznymi!

Archiwalny Zadania w ramach czasu pracy psychologa

Pytanie: Czy prawdą jest, że psycholog szkolny w ramach swoich 20 godzin pracy, powinien zajmować się wyłącznie pracą z uczniem, rodzicem lub nauczycielem, a wszelkie prace z dokumentami (np. pisanie opinii o uczniu) wykonywać poza tymi 20 godzinami? Czy w dzienniku psychologa nie powinny znajdować się zapisy o pracy z dokumentami?  

Archiwalny Opinie wydawane przez radę pedagogiczną, szkoły, rodziców i samorząd uczniowski

Na wielu płaszczyznach swojej pracy musisz współpracować z organami wewnętrznymi szkoły. Sprawdź, które decyzje i dokumenty musisz przedstawić do zaopiniowania radzie szkoły, radzie pedagogicznej, radzie rodziców oraz samorządowi uczniowskiemu.

Archiwalny Szkolenia kadry pedagogicznej - czy obowiązkowe

Pytanie: Czy dyrektor szkoły może zarządzić obowiązkowe szkolenia kadry pedagogicznej i w jakim czasie oraz wymiarze, aby były zgodne z przepisami bhp?

Archiwalny Dysponowanie pieniędzmi na wycieczkę szkolną i ich przechowywanie przez radę rodziców

Pytanie: Czy w szkole publicznej pieniądze zbierane na wycieczkę klasową podlegają jakiejś regulacji prawnej np. przepisom o finansach publicznych? Czy muszą być one przechowane do czasu realizacji wycieczki np. na koncie rady rodziców?

Archiwalny Współpraca między dyrektorem a radą rodziców - kompetencje rady rodziców

Roczna kadencja rady rodziców powoduje, że musisz czuwać nad jej corocznym powoływaniem, a także jej pracą pomimo, że to autonomiczny organ szkoły. Jeśli Twoje wsparcie dla rady zaowocuje autentyczną współpracą zyskasz nieocenioną pomoc w wielu aspektach pracy szkoły. Ważne jest to szczególnie teraz, kiedy przepisy o nadzorze pedagogicznym dają Tobie dotąd nieznaną swobodę w wyborze kierunku rozwoju szkoły, określaniu jej wizerunku. Swoboda ma drugie oblicze - to odpowiedzialność. Podziel się tą odpowiedzialnością właśnie z radą rodziców, bo to rodzice mają pierwszeństwo w decydowaniu o tym jak chcą mieć wykształcone i wychowane dzieci. Pamiętaj, aby rada rodziców mogła być współodpowiedzialna, musi znać swoje prawa, obowiązki, a także obowiązujące ją przepisy!

Archiwalny Rada szkoły w zespole szkół - jedna czy więcej

Pytanie: Zespół szkół składa się z dwóch szkół: gimnazjum i szkoły podstawowej. Czy w zespole szkół powinny być dwie rady szkoły, czy może być jedna składająca się z członków dwóch szkół?

Archiwalny Odebranie głosu nauczycielowi na radzie pedagogicznej przez dyrektora szkoły

Pytanie: Czy dyrektor, jako przewodniczący rady, może zabrać głos nauczycielowi albo czy może niedopuścić do złożenia formalnego wniosku przez tego nauczyciela?

Archiwalny Zasady i forma protokołowania zebrań rady pedagogicznej

Pytanie: Jeżeli księga protokołów nie spełnia swoich wymagań, strony nie są ponumerowane, nie jest przesznurowana, to co rada pedagogiczna może zrobić i w jaki sposób musi to być udokumentowane?

Archiwalny Termin sierpniowej rady pedagogicznej

Przed rozpoczęciem roku szkolnego dyrektor ma na głowie mnóstwo obowiązków. Jednym z nich jest zwołanie i przeprowadzenie sierpniowej rady pedagogicznej. Nasz ekspert radzi, w jakim terminie najlepiej zorganizować zebranie i o czym warto pamiętać przygotowując się do sierpniowej rady.

Archiwalny Konsekwencje niedochowania tajemnicy rady pedagogicznej

Pytanie: Jakie konsekwencje ponosi członek rady pedagogicznej, który nie dochował tajemnicy rady?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty