Pytanie: Czy organ prowadzący może narzucić dyrektorowi szkoły termin rady nadzwyczajnej?
Pytanie: Miasto ogłosiło konkurs na dyrektora placówki. Obecny dyrektor będzie przystępował do konkursu. Czy rada pedagogiczna wybierając swojego przedstawiciela do reprezentowania w konkursie, podejmuje uchwałę? Na jaki przepis prawa się powołać?
Pytanie: Kto może prowadzić dokumentację rady rodziców? Czy pracownikowi szkoły można zapłacić np. w formie umowy zlecenia za zbieranie pieniędzy na konto rady?
Pytanie: W szkołach naszej gminy zapanował zwyczaj opiniowania arkusza organizacyjnego bez zapoznawania rady pedagogicznej z jego treścią. Nauczyciele przed głosowaniem otrzymują na karteczkach tylko swój indywidualny przydział czynności, gdyż - jak twierdzą dyrektorzy - każdy opiniuje tylko swój przydział. Resztę chronią przepisy o ochronie danych osobowych, bo tak mówiono na szkoleniu. Czy jest to zgodne z prawem?
Pytanie: Czy organ prowadzący, na wniosek rady pedagogicznej, może ogłosić konkurs na stanowisko dyrektora szkoły?
Pytanie: Czy informacje odnośnie organizacji roku szkolnego, przydziału czynności, aneksu do arkusza, ilości godzin dla nauczycieli można przedstawić podczas rady pedagogicznej 1 września czy trzeba zrobić to w sierpniu?
Pytanie: Kadencja dyrektora kończy się 31 sierpnia. Do tego dnia dyrektor przebywa też na urlopie wypoczynkowym. 27 sierpnia odbędzie się posiedzenie rady pedagogicznej. Czy ustępujący dyrektor może poprowadzić radę pedagogiczną czy powinien scedować ten obowiązek na wicedyrektora? Organ prowadzący nie odwołał dyrektora z urlopu wypoczynkowego?
Pytanie: Jakie są procedury opiniowania pracy dyrektora szkoły przez radę pedagogiczną w związku z przeprowadzaną przez organ prowadzący oceną jego pracy? Czy należy głosować w sposób tajny?
Pytanie: Czy w treści uchwał rady pedagogicznej dotyczących np. skreślenia z listy uczniów czy promocji warunkowej, imiona i nazwiska uczniów mają być widoczne, czy zanonimizowane?
Samorząd uczniowski to ważny organ szkoły, który daje uczniom realną możliwość uczestniczenia w jej życiu i wpływ na jej funkcjonowanie. Działalność samorządu uczniowskiego może być lekcją demokracji, samorządności i stanowić jedną z najważniejszych spraw w procesie wychowania w szkole. Dyrektor szkoły musi współpracować z samorządem uczniowskim, a co za tym idzie respektować przysługujące im kompetencje, prawa i obowiązki. Poznaj uprawnienia samorządu uczniowskiego i sprawdź, jak pomóc uczniom w tej pierwszej lekcji demokracji.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty