Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja zajęć szkolnych

Jak prawidłowo organizować zajęcia szkolne – sprawdź aktualne porady prawne w jednym miejscu. Znajdziesz tu wskazówki ekspertów dotyczące organizacji zajęć z wychowania fizycznego, łączenia i organizacji pracy w klasach oraz wychowawców klas. Sprawdzisz, jakie zajęcia można zaliczyć do specjalistycznych oraz kiedy można zwolnić ucznia z drugiego języka obcego. W jednym miejscu wszystkie najważniejsze wiadomości o organizacji zajęć szkolnych!

Czas trwania zajęć praktycznych

Pytanie: Ile trwa godzina lekcyjna zajęć praktycznych realizowanych w warsztatach szkolnych. Czy można stosować różny wymiar dla uczniów dotychczasowego czteroletniego technikum i nowego technikum pięcioletniego?

Czy należy organizować zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w szkole niepublicznej

Pytanie: Czy niepubliczne liceum specjalne powinno realizować zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, jeśli organizowane są zajęcia rewalidacyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb uczniów zgodne z ich niepełnosprawnością i dodatkowo uczniowie mają zajęcia z psychologiem, logopedą i rehabilitantem?

Łączenie grup technikum i szkoły branżowej – czy jest możliwe

Pytanie: Przepisy nakazują podział na grupy na wychowaniu fizycznym przy 27 uczniach. Czy można łączyć w grupy uczniów z branżowej szkoły I stopnia z uczniami z publicznego technikum na tej samej podbudowie lub w I klasie technikum po szkole podstawowej z klasy I technikum po gimnazjum?

wprowadzanie nowego zawodu do szkół branżowych

Czy zmieniły się procedury wprowadzania nowego zawodu w szkolnictwie branżowym

Procedura wprowadzenia nowego zawodu do szkoły branżowej jest analogiczna do procedury jaka obowiązywała przy wprowadzaniu nowego zawodu do zasadniczej szkoły zawodowej. Jakie działania należy podjąć, aby wprowadzić nowy zawód? Sprawdzamy szczegóły!

Łączenie zajęć kształcenia zawodowego w grupy międzyoddziałowe

Łączenie zajęć kształcenia zawodowego w grupy międzyoddziałowe – czy możliwe

W latach szkolnych 2019/2020-2023/2024 w technikum, w którym prowadzi się klasy dotychczasowego czteroletniego technikum oraz w latach 2019/2020-2022/2023 w branżowej szkole I stopnia, w której prowadzi się klasy branżowej szkoły I stopnia przeznaczone dla uczniów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum, obowiązkowe zajęcia edukacyjne z zakresu kształcenia zawodowego mogą być realizowane w oddziale lub w grupie międzyoddziałowej. Sprawdzamy szczegóły!

Religia zamiast czy obok zajęć etyki

Pytanie: Czy w przypadku, gdy wszyscy uczniowie w szkole zadeklarowali, że nie będą uczęszczać na lekcje religii, szkoła zobowiązana jest zorganizować zajęcia z etyki?

Nauczyciel religii i etyki w jednej osobie

Pytanie: Czy nauczyciel z odpowiednimi kwalifikacjami może uczyć religii i etyki jednocześnie?

Zestaw programów nauczania – czy dokonywać zmian

Pytanie: Czy w zestawie programów nauczania dokonujemy zmian tylko nowych programów, jeżeli program jest już wybrany na etap, np. program nauczania geografii w klasach V-VIII?

Gdzie zapisywać godziny do dyspozycji dyrektora i czy są obowiązkowe

Pytanie: Co mówią przepisy o godzinach do dyspozycji dyrektora? Czy godziny dyrektorskie oraz godziny przyznane przez organ prowadzący są zapisywane w dziennikach lekcyjnych czy w osobnych dziennikach tych zajęć?

Godziny do dyspozycji dyrektora – jak zaplanować na rok szkolny 2019/2020

Pytanie: Jak rozumieć to, że dołożono po 1 godzinie na rozwój zainteresowań na każdy etap kształcenia (godziny do dyspozycji dyrektora)? Czy np. przyszłoroczna klasa III ma mieć dołożone 2 godziny, by zgadzało się w cyklu kształcenia? W przypadku mojej szkoły, ówczesna klasa I w roku 2017/2018 nie miała przydzielonej godziny, w roku 2018/2019 już jako klasa II miała 1 godzinę. Czy w roku szkolny 2019/2020 ma dostać 1 czy 2 godziny? Analogicznie rzecz się ma w klasach IV-VIII.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty