14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu nie odbywają się zajęcia lekcyjne, jednakże nauczyciele muszą stawić się w pracy.
Ogólnopolski projekt, pod patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, lecz zaangażuje także społeczności lokalne, dla których uczniowie organizować będą kampanie informacyjno-edukacyjne promujące wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii. Projekt realizowany jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołów uczniowskich.
16 października przypada Światowy dzień Żywności i Walki z Głodem. To dobra okazja, by włączyć szkołę w walkę o to, by dla każdego człowieka na świecie starczyło żywności, bo choć dostęp do niej jest prawem człowieka, co 8 mieszkaniec ziemi nie ma dostępu do wystarczającej ilości pożywienia, aby zaspokoić fizyczny głód oraz prowadzić aktywne życie społeczne i zawodowe.
Szkolnictwo zawodowe, nowe żłobki i przedszkola, likwidacja „śmieciowego” jedzenia w sklepikach szkolnych - to najważniejsze punkty planu pracy nowego Rządu w zakresie edukacji.
30 września 2014 odbywa się V finał akcji „Samorządy mają głos” - jednego dnia wyborów do władz samorządów uczniowskich. W akcji bierze udział prawie 900 szkół z całej Polski, które zdecydowały się zorganizować demokratyczne wybory przedstawicieli uczniów. Wspólny dzień wyborów ma na celu promocję angażowania uczniów w życie szkoły.
Do 10 października 2014 r., osoby które brały udział w projektach realizowanych w latach 2007-2013 w ramach programów takich, jak: Erasmus, Comenius, Leonardo da Vinci, Grundtvig, „Młodzież w działaniu" oraz Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży, mogą wziąć udział w konkursie i zostać EDUinspiratorami oraz zyskać cenne nagrody.
Młodzież nie chce być oceniana jedynie za swoją sprawność fizyczną. Chce bawić się w ruchu. Ocena z wychowania fizycznego powinna zatem uwzględniać przede wszystkim zaangażowanie ucznia i włożony wysiłek, a nie sprawność fizyczną i to powinno być należycie uregulowane w wewnątrzszkolnym systemie oceniania - zwraca uwagę po raz kolejny Rzecznik Praw Dziecka w wystąpieniu do Minister Edukacji Narodowej.
Do 17 października 2014 r. uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać swój udział w konkursie organizowanym przez Narodowy Bank Polski. Celem Konkursu jest pogłębienie zainteresowań młodzieży ekonomią, sprawdzenie umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy ekonomicznej oraz zachęcenie dyrekcji i nauczycieli z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wdrażania w nauczaniu ekonomii elementów praktycznych kształtujących umiejętność funkcjonowania uczniów w warunkach gospodarki rynkowej. Nagrody pieniężne czekają także na nauczycieli!
Od 2008 r. do 2012 r. gminy ogółem zlikwidowały 856 szkół podstawowych i 88 gimnazjów. Zdaniem Najwyższej Izby Kontroli, decydując się na likwidację szkół, gminy kierowały się przede wszystkim względami ekonomicznymi, a w mniejszym stopniu troską o poprawę warunków kształcenia. Jednak kontrola NIK wykazała, że w ostatecznym rozrachunku warunki nauki przenoszonych uczniów nie tylko się nie pogorszyły, ale w wielu wypadkach nawet uległy poprawie. Z wyników kontroli wynika, że skutki likwidacji szkół najdotkliwiej odczuli nauczyciele.
Program ABBYY FineReader służy do rozpoznawania zeskanowanego tekstów drukowanych i przetwarzania ich na wersje edytowalne. Dzięki temu zeskanowany tekst można od razu wykorzystać. Dzięki temu przygotowanie np. prezentacji, testu lub innego dokumentu przebiega dużo szybciej.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty