Pytanie: Psycholog poradni psychologiczno-pedagogicznej przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia w od 1 stycznia 2013 r. do 30 czerwca 2013 r. Obecnie nie wyraża chęci wykorzystania dłuższego urlopu wypoczynkowego, a jedynie pojedyncze dni. Jak w takim przypadku należy rozumieć przepis art. 162 Kodeksu pracy? Czy urlopu będzie można udzielić zgodnie z wnioskiem pracownika dopiero w 2014 roku? Czy nauczycieli też dotyczy przepis mówiący, że jedna część urlopu nie może trwać krócej niż 14 dni?
Pytanie: Obecnie nauczycielowi przysługuje 56 dni urlopu wypoczynkowego w ciągu roku kalendarzowego. Jak zapisać w karcie urlopowej urlop w okresie wakacji, kiedy nauczyciela i tak nie ma w pracy?
Pytanie: Jak ustalić wymiar urlopu nauczyciela zatrudnionego w szkole niepublicznej w wymiarze ¾ etatu, gdy nauczyciel ma staż pracy krótszy niż 10 lat i dłuższy niż 10 lat. Nauczyciel pracuje 5 dni w tygodniu po 6 godzin dziennie.
Pytanie: Czy do stażu, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego należy wliczyć okres pobierania przez pracownika zasiłku stałego z tytułu wychowania dziecka niepełnosprawnego i pobierania przez pracownika świadczenia pielęgnacyjnego?
Pytanie: W placówce został zatrudniony pracownik z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym. Jest to jego pierwsza praca. Zdrowy pracownik bez orzeczonej grupy inwalidzkiej otrzymał by 1 dzień urlopu po przepracowanym miesiącu. Ile urlopu po przepracowanym miesiącu należy udzielić pracownikowi z orzeczoną grupą inwalidzką?
Pytanie: Czy cztery dni urlopu na żądanie można wziąć od pod rząd (np. od poniedziałku do czwartku), czy należy je wybierać jako pojedyncze dni ?
Pytanie: Nauczyciel przedszkola przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia od 01 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2012 r. (cały rok kalendarzowy). Czy po powrocie do pracy należy mu się urlop wypoczynkowy za rok 2012?
Pytanie: Czy pracownik ma obowiązek złożenia pisemnego wniosku o urlop na żądanie? Czy istnieje obowiązek posiadania takiego wniosku? Jeżeli nie, to w jaki sposób inaczej udokumentować, że pracownik korzystał z urlopu na żądanie (poza listą obecności)?
Pytanie: Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej odszedł na długoterminowe zwolnienie lekarskie. Organ prowadzący szkołę nie wyraził zgody na zatrudnienie nowego nauczyciela na zastępstwo, lecz zorganizowanie stałego zastępstwa w ramach posiadanych kadr. Jedyny nauczyciel posiadający odpowiednie kwalifikacje przebywa do końca października na urlopie uzupełniającym. Czy dyrektor może odwołać nauczyciela z tego urlopu, a urlopu udzielić w innym terminie lub wypłacić ekwiwalent za ten urlop?
Pytanie: Nauczyciel jest zatrudniony od 1 września 2011r. do 30 czerwca 2012r. Od 1 września 2012 r. zostanie zatrudniony ponownie - tym razem na czas nieokreślony. Czy może wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy w czasie trwania kolejnego stosunku pracy?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty