Pytanie: Nauczycielka przebywa na urlopie macierzyńskim, następnie chce 16 tygodni urlopu rodzicielskiego. Wróci do pracy 11 lutego. Od 12 lutego przez 16 tygodni z urlopu rodzicielskiego będzie korzystał ojciec dziecka. Kiedy nauczycielka będzie mogła skorzystać z urlopu uzupełniającego? Od razu po powrocie do pracy czy dopiero po zakończeniu korzystania z urlopu rodzicielskiego przez ojca dziecka?
Pytanie: Nauczycielowi udzielono urlopu uzupełniającego w wymiarze 42 dni do 5 lutego. W międzyczasie wypadają ferie zimowe. Czy urlop uzupełniający ulega zawieszeniu w czasie ferii zimowych?
Pytanie: Nauczycielka dostarczyła zwolnienie opiekuńcze przypadające w okresie korzystania z urlopu uzupełniającego. Czy należy przesunąć termin wykorzystywania tego urlopu?
Nauczycielowi, który jest zatrudniony w przedszkolu na część etatu, urlopu udziela się w wymiarze godzinowym i jedynie na te dni, które są dla niego pracujące. Podobne zasady obowiązują w przypadku urlopów pracowników niepedagogicznych, pracujących w niepełnym wymiarze czasu pracy.
Pytanie: Nauczycielka wykorzystała 2 tygodnie urlopu w 2014 r. i ani jednego dnia urlopu w 2015 r. w związku z chorobą w ciąży oraz urlopami macierzyńskim, dodatkowym macierzyńskim i rodzicielskim, które kończą się 14 grudnia 2015 r. Jak i ile dni urlopu uzupełniającego należy jej udzielić?
Pytanie: Czy nauczycielowi nie posiadającemu stopnia awansu zawodowego i podejmującemu pracę w szkole po raz pierwszy przysługuje ekwiwalent za urlop wypoczynkowy? Nauczyciel został zatrudniony na zastępstwo w okresie od 20 maja do 26 czerwca 2015 r.
Pytanie: Nauczyciel z 20-letnim stażem pracy został zatrudniony w szkole niepublicznej na okres od 25 stycznia do 20 października 2015 r. Czy można w lipcu udzielić mu 20 dni urlopu wypoczynkowego, czy tylko 13 dni tj. proporcjonalnie do okresu zatrudnienia od stycznia do czerwca (miesiąc poprzedzającego miesiąc korzystania z urlopu)?
Pytanie: Czy w placówce nieferyjnej dyrektor może zobowiązać wychowawcę do uczestniczenia w posiedzeniu rady pedagogicznej w związku z zakończeniem roku szkolnego w okresie urlopu wypoczynkowego?
Pytanie: Zatrudniliśmy nauczyciela wychowania fizycznego na okres od 17.09.2014 r. do 26.06.2015 r. 17.12.2014 r. został zawieszony w obowiązkach nauczyciela na pół roku Czy za okres zawieszenia należy się temu nauczycielowi urlop? W jakiej wysokości powinniśmy wypłacić ekwiwalent za urlop w dniu rozwiązania umowy?
Pytanie: Nauczyciel był zatrudniony od 10.10.2012 r. do 20.12.2012r. w szkole feryjnej (pierwsza praca w życiu). Nie nabył prawa do urlopu. Został ponownie zatrudniony w naszej szkole od 01.09.2014 r. do 18.12.2014 r. (w międzyczasie nauczyciel nie pracował). Czy z tej umowy należy mu wypłacić ekwiwalent za urlop?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty