Wiemy, że powrót do wzmożonej pracy w roku szkolnym 2017/2018 nie będzie prosty. Aby nieco ułatwić Państwu powrót do rzeczywistości szkolnej, zapraszamy do udziału w 4. edycji certyfikowanej Konferencji online dla pracowników oświaty "Zmiany prawne od 1 września 2017 w szkołach i przedszkolach". Będzie jak zwykle: ciekawie, intensywnie i rzetelnie!
MEN opublikował długo oczekiwany projekt nowego rozporządzenia w sprawie nadzoru pedagogicznego. Sprawdźmy, jakie zmiany szykuje nam ustawodawca od 1 września 2017 r.
Dowiedz się, jak zaktualizować statut szkoły publicznej – krok po kroku. Zyskaj pewność, że nie przeoczysz najważniejszych nowych zapisów w statucie Twojej szkoły. Szkolenie prowadzi ekspert Portalu Oświatowego – Leszek Zaleśny.
Jeśli jesteś dyrektorem przedszkola lub właścicielem przedszkola niepublicznego - weź udział w naszym szkoleniu. Ekspert Portalu Oświatowego - Leszek Zaleśny - wyjaśnia, które nowe przepisy należy wziąć pod uwagę podczas aktualizacji statutu przedszkola. Szkolenie zainteresuje również dyrektorów tych placówek, w których funkcjonują oddziały przedszkolne.
Wskutek przejścia uczniów do innych szkół, przekształcania i likwidacji placówek dyrektorzy mogą mieć problem z prawidłowym kontynuowaniem prowadzenia ksiąg uczniów i arkuszy ocen. Przygotowaliśmy zestawienie najczęściej zadawanych pytań, które ułatwią prowadzenie dokumentacji nauczania w nowym roku szkolnym.
Od roku szkolnego 2017/2018 wchodzą w życie szczegółowe regulacje dotyczące zakresu działań szkoły w obszarze wolontariatu. Od tego czasu można w szkole powołać m.in. radę wolontariatu. Ważne jednak, żeby wszelkie zapisy z tym związane były zawarte w statucie szkoły. Przedstawiamy najważniejsze zmiany związane z funkcjonowaniem wolontariuszy w szkole!
Zaplanowane transformacje szkół niosą za sobą pewne zmiany w dalszym pełnieniu funkcji kierowniczych. W szczególności ograniczona zostanie możliwość przedłużenia kadencji dyrektora. Pewne szczególne rozwiązania przewidziano również w odniesieniu do dyrektorów gimnazjum, które będą eliminowane z ustroju szkolnego.
Prowadzenie dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji przez publiczne szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a także przez publiczne przedszkola i placówki będzie nieco zmieniona od 1 września br. Resort edukacji wydał projekt rozporządzenia z kilkoma zmianami.
Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017 niby nie różni się znacząco od lat ubiegłych, ale dyrektor placówki musi wiedzieć o kilku nowościach, które wpłyną na prawidłowe zamknięcie roku. Mają one także znaczenie przy planowaniu kolejnego roku, w którym będzie już obowiązywała reforma oświatowa. Przedstawiamy najważniejsze zadania dyrektora!
Resort edukacji przygotował projekt rozporządzenia w sprawie egzaminu ósmoklasisty. Sprawdzamy termin pierwszego egzaminu i warunki, na jakich uczniowie będą go zdawać.
Dyrektorzy gimnazjum – włączanego do szkoły podstawowej – zastanawiają się, w jaki sposób przekazać dotychczasową dokumentację ich szkoły, jak prawidłowo zamknąć księgi rachunkowe i co z planem finansowym, jak przekazać mienie szkoły i co z funduszem ZFŚS. Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek dla dyrektorów!
W okresie wdrażania reformy oświaty tj. od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r. obowiązywać będzie ograniczenie w podejmowaniu dodatkowego zatrudnienia przez nauczycieli. Otóż podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w innej szkole przez nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć będzie wymagało uzyskania pisemnej zgody dyrektora szkoły wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia. Sprawdź, w jaki sposób należy stosować nowe przepisy.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.