Jednym z podstawowych zadań szkoły jest sprawowanie opieki nad uczniami. Kompetencje w tym zakresie przypisane są nauczycielom. Czy jednak można przydzielić obowiązki opiekuńcze pracownikowi niepedagogicznemu?
Możliwa jest sytuacja, w której pracownik zażąda wprowadzenia równoważnego czasu pracy, umożliwiającego korzystanie z dni wolnych od pracy np. w środku tygodnia. Niewykluczone jest także żądanie skrócenia tygodnia pracy. Sprawdź czy takie rozwiązania możesz wprowadzić względem pracowników oświaty.
Dotychczas ze szczepień przeciwko koronawirusowi mogli skorzystać jedynie nauczyciele ewentualnie inni pracownicy pedagogiczni. To jednak zmieniło się 23 lutego 2021 r. Sprawdź kto z załogi szkoły jest obecnie uprzywilejowany w zakresie szczepień.
Pracownik oświaty, który został zwolniony, powinien w określonych przypadkach otrzymać odprawę. To jednak nie wszystko. W niektórych przypadkach pracownikowi mogą przysługiwać także inne świadczenia. Sprawdź, co należy wypłacić w związku z ustaniem zatrudnienia nauczyciela i pracownika niepedagogicznego.
Przed zatrudnieniem nauczyciela dyrektor powinien zażądać od kandydata przedłożenia informacji z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe. Jak jeszcze zweryfikować kandydata na stanowisko nauczyciela, a jak na stanowisko niepedagogiczne? Pobierz naszą prezentację!
19 maja 2018 r. weszło w życie nowe rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Doprecyzowuje ono m.in. zasady ustalania prawa do dodatku stażowego oraz przenosi specjalistę ds. bhp do grupy stanowisk urzędniczych.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.