Decyzję o przedłużeniu danemu uczniowi etapu edukacyjnego podejmuje szkoła. W tym przypadku nie jest potrzebna opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej. Jednak zanim taka decyzja zostanie podjęta, należy dokładnie przeanalizować sytuację ucznia, a także wziąć pod uwagę zmiany organizacyjne, które po takiej decyzji mogą nastąpić.
Na koniec I semestru na dyrektorze szkoły spoczywa obowiązek analizy pełnionego nadzoru pedagogicznego. Trzeba podsumować efekty półrocznej pracy szkoły, jej osiągnięcia i sukcesy, a także porażki. Skorzystaj z gotowego wzoru sprawozdania z nadzoru pedagogicznego w I półroczu.
W tym roku szkolnym z początkiem września zmieniły się przepisy dotyczące nadzoru pedagogicznego. I choć samo podsumowanie nadzoru nie różni się znacząco od tych z ubiegłych lat, to jednak warto zwrócić uwagę choćby na nowe zadanie dyrektora czy wykorzystanie wyników nadzoru przez radę pedagogiczną. Sprawdź, jak prawidłowo podsumować nadzór pedagogiczny za I półrocze.
Przygotowanie planu finansowego, rozliczenie dotacji na podręczniki i materiały ćwiczeniowe to tylko niektóre zadania dyrektora związane z przełomem roku. W tym roku szkolnym dodatkowym, nowym zadaniem jest szczegółowa analiza sytuacji uczniów z orzeczeniem o kształceniu specjalnym i ewentualnym zatrudnieniu od stycznia pomocy dla takiego ucznia. Poznaj wszystkie zadania dyrektora szkoły i przedszkola na przełomie roku.
Pracownik, przed podjęciem pracy, powinien przedłożyć dyrektorowi dokumenty potwierdzające posiadanie wymaganych kwalifikacji na dane stanowisko. Jeśli w aktach brakuje kopi takich dokumentów pracownik powinien je niezwłocznie dostarczyć. Jeśli tego nie zrobi dyrektor rozwiąże z nim umowę o pracę.
O przyjęciu do szkoły ucznia przybywającego z zagranicy decyduje dyrektor. Jednak aby było to możliwe, uczeń musi spełnić określone warunki, w tym m.in. złożyć do szkoły wymagane dokumenty. Jeśli dyrektor postanowi o nieprzyjęciu ucznia, musi swoją decyzje uzasadnić w terminie 5 dni. Poznaj najważniejsze zasady przyjmowania uczniów z zagranicy do szkół różnych typów.
Dyrektor może udzielić nauczycielowi urlopu na poratowanie zdrowia jednorazowo na maksymalnie 1 rok. O długości urlopu przesądza orzeczenie lekarskie, które może zalecać krótszy okres odpoczynku, jednak w trakcie trwania urlopu nie jest możliwe jego wydłużenie.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.