Pytanie: Zatrudniam na stanowisku woźnego pracownika, który w okresie od 27 października 1983 r. do 19 października 1985 r. odbywał zasadniczą służbę wojskową. Po zakończonej służbie podjął pracę dopiero po 4 miesiącach (tj. 18 lutego 1986 r.). Czy okres odbywania zasadniczej służby wojskowej przez tego pracownika należy zaliczyć do okresu zatrudnienia uprawniającego do nagrody jubileuszowej?
Pytanie: Pracownik obsługi został zwolniony z pracy 30 czerwca 2009 r. Z dniem 22 lipca 2009 r. pracownik nabyłby prawo do nagrody jubileuszowej. Pracownik żąda wypłacenia nagrody. Czy w tej sytuacji należy wypłacić mu nagrodę jubileuszową?
Pytanie: Pracownik administracji pracował w szkole jako główny księgowy na pełen etat i na pół etatu jako księgowy kasy ZP. Otrzymał nagrodę jubileuszową za 45 lat pracy w księgowości i ze stanowiska głównego księgowego przeszedł na emeryturę. Teraz pracuje na pół etatu jako księgowy kasy ZP. Czy należy wypłacić mu nagrodę jubileuszową za pracę w kasie - lat 40, skoro już otrzymał najwyższą nagrodę za 45 lat pracy jako główny księgowy?
Pytanie: Pracownik obsługi szkolnej w styczniu 2009 r. złożył dokumenty potwierdzające pracę w indywidualnym gospodarstwie rolnym w charakterze domownika - 6 lat i 7 miesięcy. W związku z tym na 1 lutego 2009 r. staż pracy wyniósł 23 lata 4 miesiące. Czy pracownikowi przysługuje nagroda jubileuszowa za 20 lat pracy, czy termin jej wypłaty uległ przedawnieniu? Czy pracownikowi przysługuje nagroda jubileuszowa po 25 latach pracy, przypadająca na 1 października 2010 r.?
Pytanie: Pracownik samorządowy szkoły jest zatrudniony w jednej szkole na ½ etatu na stanowisku konserwatora, zaś w drugiej na ½ etatu jako konserwator i ½ etatu jako woźny. W którym miejscu pracy należy wypłacić nagrodę jubileuszową i dodatek stażowy?
Pytanie: Czy konserwatorowi szkolnemu, który ukończył 60 lat i otrzymał emeryturę, a nadal pracuje na 1/2 etatu, należy naliczać nagrody jubileuszowe?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty