Pytanie: Czy w nowej księdze uczniów (zgodnej z nowym rozporządzeniem) należy umieścić wszystkich uczniów, czy tylko tych, którzy rozpoczęli naukę w nowym roku szkolnym? Jeżeli wszyscy uczniowie powinni być umieszczeni, to jak powinna wyglądać numeracja? Od początku - czy zgodnie z numeracją ze starej książki (chodzi o nr, który umieszczany jest na arkuszach uczniów)?
Pytanie: Jak interpretować zapis w arkuszu ocen dla szkoły podstawowej, na str.1: data i przyczyna opuszczenia szkoły? Czy wypełnić rubrykę tylko w przypadku, gdy np. uczeń przeniósł się do innej szkoły, czy można też wypełnić jeśli dany uczeń ukończył szkołę podstawową?
Pytanie: Podczas kontroli dokumentacji przebiegu nauczania, stwierdzono, że brak jest podpisów na pierwszej stronie w arkuszach ocen w jednej klasie. Obecnie nastąpiła zmiana dyrektora szkoły. Kto powinien podpisać arkusze ocen? Nie ma możliwości, aby poprzedni dyrektor uzupełnił podpisy.
Pytanie: Kto zatwierdza program nauczania przedmiotów prowadzonych przez dyrektora szkoły?
Pytanie: Czy fakt otrzymania nagrody Prezesa Rady Ministrów przez uczennicę szkoły ponadgimnazjalnej wpisujemy na świadectwie promocyjnym, jako szczególne osiągnięcie?
Pytanie: Od 1 września 2010 r. obowiązują nowe druki arkuszy ocen. Czy w dotychczasowych arkuszach należy dokonywać jakiś uzupełnień, np. przez dopisanie numerów PESEL? Sprawa dotyczy technikum.
Pytanie: Czy dyrektor szkoły każdego roku dopuszcza do użytku szkolnego programy nauczania, jeżeli pozostają takie same jak w poprzednim roku? Jeżeli tak, to do kiedy?
Pytanie: W nowym druku arkusza ocen jest zapis: imiona i nazwiska rodziców, adres zamieszkania. Co powinno być wpisane w każdym z tych trzech przypadków, tzn.: rodziny zastępczej, gdy jedno z rodziców nie żyje, gdy rodzice są opiekunami prawnymi, ale nie mieszkają razem?
Pytanie: W klasie II będzie zmiana nauczyciela języka angielskiego. Czy może on zmienić podręcznik?
Jak zamkniesz i dokończysz sprawy z ubiegłego roku szkolnego: egzaminy poprawkowe i rekrutację - przystąp do załatwienia spraw organizacyjnych dotyczących nowego roku szkolnego. Przygotowanie to musi objąć m.in. dopuszczenie programów nauczania. Przeczytaj, jakie masz w tym zakresie obowiązki i co wziąć pod uwagę dopuszczając konkretny program do użytku.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty