Pytanie: Nauczyciel szkoły podstawowej w stopniu kontraktowego jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony w niepełnym wymiarze zajęć. Nauczyciel ten nie ma negatywnej oceny pracy, ale nie wywiązuje się właściwie z powierzonych mu obowiązków. Czy obecnie w ruchu kadrowym mogę wręczyć mu wypowiedzenie stosunku pracy?
Pytanie: Nauczyciel jest zatrudniony w szkole A w pełnym wymiarze zajęć, zaś w szkole B w wymiarze 5/18. Kiedy nauczyciel powinien przedstawić pisemną zgodę dyrektora szkoły macierzystej na zatrudnienie? Czy brak zgody na kontynuowanie zatrudnienia będzie wystarczającą przesłanką do rozwiązania stosunku pracy w szkole B? Czy można w ten sposób zwolnić nauczyciela korzystającego z urlopu rodzicielskiego?
Pytanie: W maju nauczyciel złożył wypowiedzenie stosunku pracy, przy czym zażądał, by stosunek pracy uległ rozwiązaniu z dniem 26 sierpnia 2017 r. Czy jest to możliwe?
Pytanie: Jakie są obowiązki dyrektora szkoły po decyzji komisji dyscyplinarnej o zwolnieniu dyscyplinarnym nauczyciela?
Pytanie: Zamierzam wręczyć nauczycielowi wypowiedzenie. W gorącym okresie "kadrowym" zamierza on skorzystać z zaległego urlopu rodzicielskiego w wymiarze 14 tygodni, aby uniknąć zwolnienia. Kiedy mogę mu wręczyć wypowiedzenie?
Pytanie: Zespół szkół ponadgimnazjalnych ma nauczycieli, którzy pobierają emeryturę i nadal pracują. Czy w związku z reformą oświaty przy wypowiadaniu umów o pracę nauczycielom jako kryterium można przyjąć możliwość przejścia na emeryturę lub świadczenie kompensacyjne?
Pytanie: Czy w przekształcanym gimnazjum przysługuje ochrona związkowa prezesowi ogniska Związku Nauczycielstwa Polskiego?
Pytanie: Zarząd organizacji związkowej przysyła nazwiska osób chronionych przed rozwiązaniem stosunku pracy w liczbie 6. Tymczasem w szkole kadra kierownicza szkoły liczy 3 osoby. Czy organizacja związkowa musi uzasadniać, dlaczego wyznaczyły do ochrony tak dużą liczbę osób?
Pytanie: Nauczycielka została zatrudniona w dniu 20.10.2016 r. na czas określony do 23.06.2017 r. W dniu 07.11.2016 r. złożyła podanie o rozwiązanie umowy o pracę z zachowaniem 2-tygodniowego okresu wypowiedzenia. W jaki sposób należy liczyć okres wypowiedzenia?
Pytanie: Nauczyciel przedszkola zatrudniony na czas określony, na zastępstwo, na czas nieobecności innego nauczyciela poinformował mnie o zamiarze złożenia oświadczenia o rozwiązanie umowy o pracę bez okresu wypowiedzenia. Czy mam obowiązek przyjąć takie oświadczenie i rozwiązać tą umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty