Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego otrzymał odpowiedź na swój list do Prezydenta w sprawie nagonki na Kartę Nauczyciela. Prezydent wierzy, że otwartość na odpowiedzialny, pozbawiony stereotypowych uprzedzeń dialog zarówno po stronie samorządów, jak i nauczycieli okaże się silniejsza niż niechęć do zmian i pozwoli wypracować rozwiązanie, które zaakceptują obie strony.
Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego serdecznie zaprasza Dyrekcje szkół podstawowych z terenu województwa małopolskiego do zgłaszania swoich uczniów do udziału w bezpłatnych warsztatach świadomościowych na temat niepełnosprawności.
4 września 2012 r. odbyło się kolejne spotkanie organizowane przez MEN w sprawie Karty Nauczyciela. Spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele oświatowych związków zawodowych, samorządów oraz kierownictwa MEN, poświęcone było kształceniu nauczycieli. Ministerstwo edukacji nie zaproponowało żadnych rozwiązań w sprawie awansu i kształcenia nauczycieli. Również samorządy nie przedstawiły swojej koncepcji zmian, choć chcą obniżenia środków na doskonalenie zawodowe, bo połowa nauczycieli nie chce się doszkalać!
27 sierpnia 2012 r. w siedzibie MEN odbyło się kolejne spotkanie w sprawie Karty Nauczyciela. Tym razem przedmiotem rozmów były wynagrodzenia nauczycieli. MEN nie chce ograniczać wynagrodzeń nauczycieli, lecz je zracjonalizować i sprawić, by były bardziej motywujące. ZNP uważa, że wynagrodzenie zasadnicze powinno odgrywać większą rolę niż obecnie.
27 sierpnia 2012 r. ZNP napisał list do Minister Edukacji Narodowej w sprawie tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć godzin nauczycieli psychologów, pedagogów, logopedów. Związek jest zaniepokojony praktyką organów prowadzących, które ustalają bardzo wysokie pensum dla nauczycieli specjalistów. Arbitralne rozróżnienie wymiaru pensum może stanowić naruszenie konstytucyjnej zasady równości.
Ponad milion uczniów szkół podstawowych w całej Polsce korzysta z nowych miejsc do zabawy, a ćwierć miliona dzieci w szkołach bawi się na placach zabaw powstałych w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła". W pierwszych trzech latach trwania programu rząd zainwestował kwotę aż pół miliarda złotych! 10 października 2012 r. mija termin składania wniosków dyrektorów szkół do organów prowadzących szkoły o wsparcie finansowe na rok 2013 na organizację miejsc zabaw w szkole oraz szkolnych placów zabaw.
Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora, konferencja "Nowe technologie w edukacji", która miała odbyć się 20 września 2012 r. w Warszawie, została odwołana!
Minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas określiła kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w nadchodzącym roku szkolnym.
Pracownicy naukowi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzą projekt „Badanie jakości i efektywności edukacji oraz instytucjonalizacja zaplecza badawczego”.
Jak wynika z deklaracji Rady Ministrów, w przyszłorocznym budżecie ma zostać przeznaczone 500 mln zł na finansowe wsparcie prowadzenia przedszkoli. RPO poprosił Minister Edukacji Narodowej o udzielenie informacji na temat stanu prac nad ustawą regulującą tę kwestię i przedstawienie założeń do ustawy.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty