Przepisy prawa oświatowego wymagają zorganizowania zebrania rady pedagogicznej m.in. po zakończeniu rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące podsumowania nadzoru pedagogicznego oraz zebrania rady pedagogicznej w kończącym się roku szkolnym 2023/2024.
Przeprowadzenie zebrania – 2 wskazówki:
1) Na zebraniu podsumowującym nie może zabraknąć przedstawienia radzie pedagogicznej ogólnych wniosków wynikających ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz informacji o działalności szkoły. Jest to wymóg zapisany w art. 69 ust. 7 ustawy Prawo oświatowe. Przepisy nie określają terminu na dokonanie tej czynności. Wskazują natomiast, że należy dokonać nie rzadziej niż dwa razy w roku.
2) Dyrektor szkoły (placówki), w terminie do 31 sierpnia, przedstawia na zebraniu rady pedagogicznej, a w przypadku szkoły (placówki), w której nie tworzy się rady pedagogicznej - na zebraniu z udziałem nauczycieli i osób niebędących nauczycielami, które realizują zadania statutowe szkoły (placówki), wyniki i wnioski ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego (§ 24 rozporządzenia w sprawie nadzoru pedagogicznego).
Nie ma przeszkód, aby na tym samym zebraniu rady pedagogicznej wypełnić wymienione wyżej obowiązki.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Możesz zrezygnować z odnawiania subskrypcji w dowolnym momencie
Zaloguj się:
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń