Pytanie: Czy okresy urlopów szkoleniowych udzielanych nauczycielowi należy wpisać do świadectwa pracy?
Pytanie: Nauczyciel w okresie zatrudnienia pracował jako nauczyciel matematyki, a także przez okres dwóch lat jako nauczyciel bibliotekarz a także jako nauczyciel wspomagający proces edukacji oraz zajęć rewalidacyjnych. Czy w świadectwie pracy w pkt. 3 w okresie zatrudnienia pracownik wykonywał pracę wystarczy wpisać, że nauczyciel był zatrudniony na stanowisku nauczyciela czy też należy dokładnie podać w jakim okresie pracował na stanowisku nauczyciela matematyki, bibliotekarza, nauczyciela wspomagającego i zajęć rewalidacyjnych?
Pytanie: Zatrudniamy pracownika na dwóch stanowiskach (kierownik administracyjny – pełny etat oraz intendent – ½ etatu). Obie umowy zostają rozwiązane tego samego dnia. Czy możemy wystawić jedno świadectwo pracy, wskazując w nim oba stanowiska i wymiary czasu pracy?
Pytanie: Czy w świadectwie pracy wpisujemy nieobecność nieusprawiedliwioną pracownika, a jeżeli tak, to w którym miejscu?
Pytanie: Pracownik jest zatrudniony od 1 marca do 16 maja 2019 r. Jakie daty należy zamieścić w informacji o okresie przechowywania dokumentacji pracowniczej? Kiedy będzie można najwcześniej zniszczyć dokumentację?
Pytanie: Czy informację do świadectwa pracy, o której mowa w art. 94(6) Kodeksu Pracy należy wydawać tylko pracownikom zatrudnionym od 1 stycznia 2019 r. czy wszystkim pracownikom, którym kończy się stosunek pracy po tym dniu, bez względu na to kiedy byli zatrudnieni?
Pytanie: Nauczyciel złożył wniosek o zmianę w świadectwie pracy. Czy należy wystawić nowe świadectwo pracy? Jeśli tak, to z jaką datą? Czy pracownik powinien zwrócić otrzymane świadectwo pracy?
Pytanie: Jaki tryb rozwiązania stosunku pracy należy wpisać w świadectwie pracy nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania i jaką podstawę prawną?
Nauczyciele, którzy rozwiązują swój stosunek pracy za porozumieniem stron w związku z przejściem na emeryturę bez względu na wiek, mają niekiedy problem z uzyskaniem tego świadczenia, jeśli ZUS stwierdzi, że do rozwiązania umowy nie doszło na wniosek nauczyciela. Sprawdź, jaką podstawę prawną i tryb ustania zatrudnienia wpisać w świadectwie pracy nauczyciela.
Pytanie: Nauczyciel kontraktowy zatrudniony na czas nieokreślony złożył wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem. Jaki tryb i podstawę prawną rozwiązania stosunku pracy należy wpisać w świadectwie pracy?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty