Rada rodziców nie musi opiniować wybranych do realizacji programów wychowania przedszkolnego przed zatwierdzeniem przedszkolnego zestawu programów. Nie wskazują na to żadne przepisy oświatowe. Nie ma jednak przeszkód, by wystąpić z prośbą o taką opinię.
22 marca 2014 r. weszły w życie przepisy znoszące termin na podanie listy podręczników - przypomina MEN w komunikacie. W stosunku do tegorocznych pierwszoklasistów, w ogóle nie trzeba ogłaszać zestawu podręczników, gdyż te zapewni uczniom szkoła.
22 marca 2014 r. wchodzi w życie zmiana ustawy o systemie oświaty, która znosi obowiązek podawania listy podręczników do 15 czerwca oraz upoważnia Ministra Edukacji Narodowej do zlecenia opracowania i wydania podręcznika. Tegoroczni pierwszoklasiści zyskają dzięki temu darmowe podręczniki.
Na swojej stronie internetowej ministerstwo edukacji podsumowało działania oświatowe, które zostały podjęte w roku szkolnym 2011/2012. Zgodnie z informacją: wdrożenie rządowego programu Cyfrowa Szkoła oraz przedłużenie o dwa lata okresu, w którym rodzice podejmują decyzję o posłaniu do szkoły sześciolatka to jedne z najważniejszych decyzji Ministra Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2011/2012. Wakacje rozpoczyna właśnie 5 mln 474 tys. 600 uczniów i słuchaczy ze szkół różnego typu.
Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas podpisała rozporządzenie w sprawie dopuszczania do użytku w szkole programów wychowania przedszkolnego i programów nauczania oraz dopuszczania do użytku szkolnego podręczników.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.