Ostatnie zmiany w prawie oświatowym nie zmieniły dotychczasowego zestawu aktów prawnych, które w pełnym lub określonym zakresie zawierają przepisy dotyczące przedszkoli niepublicznych. Nadal podstawowe miejsce w tym wykazie zajmuje ustawa o systemie oświaty regulująca zagadnienia związane z zakładaniem i prowadzeniem przedszkoli niepublicznych oraz sprawy dotyczące realizacji wychowania przedszkolnego. Przedstawiamy najważniejsze akty prawne niezbędne w organizacji pracy przedszkola niepublicznego!
Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu niepublicznym powinna wyglądać tak samo jak w innych placówkach publicznych. Jednak taka placówka nie ma obowiązku prowadzenia zajęć w zakresie wczesnego wspomagania, jeżeli nie przewiduje tego statut.
Zgodnie ze stanowiskiem ZUS jednostka samorządu terytorialnego, która finansuje wynagrodzenie dyrektora niepublicznego punktu przedszkolnego z dotacji, nie odprowadza składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne od tego wynagrodzenia. Nie jest to bowiem odrębny tytuł ubezpieczenia.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.