Każdy budynek użyteczności publicznej powinien posiadać podjazd dla niepełnosprawnych.
Przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący.
Działalnością pożytku publicznego jest działalność społecznie użyteczna, prowadzona przez organizacje pozarządowe w sferze zadań publicznych określonych w ustawie.
Komitet Ochrony Praw Dziecka rusza z nowym projektem - „Przedszkole przyjazne maluchom”. Konkurs ma na celu promowanie najwyższych standardów prywatnych przedszkoli na terenie Warszawy i okolic. Zgłoszenia udziału nadsyłać można od lipca do listopada 2012 r.
Obowiązki wynikające z przepisów oświatowych do dyrektorów placówek niepublicznych stosuje się w ograniczonym zakresie. Pozostałe zadania powinny wynikać z przepisów wewnętrznych obowiązujących w danej placówce. Ogólnie dyrektor placówki planuje, organizuje, kieruje i nadzoruje pracę placówki. Sprawdź, które przepisy Karty Nauczyciela i ustawy o systemie oświaty mają zastosowanie do dyrektora przedszkola niepublicznego.
Opłaty za edukację dziecka w przedszkolu niepublicznym ustala osoba prowadząca przedszkole i zapisuje je w statucie przedszkola. Powinny wynikać z celów i zadań jakie ma do wypełnienia przedszkole, które także określone są w statucie przedszkola. Przeczytaj o rodzajach opłat w przedszkolu niepublicznym oraz zasadach, których należy przestrzegać w związku z ustalaniem warunków pobierania opłat za pobyt dziecka w przedszkolu niepublicznym.
Przepisy mówiące o prowadzeniu jednolitego rzeczowego wykazu akt oraz instrukcji kancelaryjnej dotyczą organów państwowych i państwowych jednostek organizacyjnych, organów jednostek samorządu terytorialnego i samorządowych jednostek organizacyjnych. Szczegóły na temat prowadzenia tych dokumentów w przedszkolach - w tym artykule!
Treść każdej reklamy powinna być rzetelna i przedstawiać prawdziwe informacje. Wynika to z prawa konsumenta do prawdziwej, pełnej informacji o usłudze lub towarze.
Nawiązując stosunek pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy pod kierownictwem pracodawcy (art. 22 § 1 kp). Zawarcie dwóch umów, w których te same osoby występowałyby względem siebie zarówno w charakterze pracownika, jak i pracodawcy w tym samym miejscu pracy należy uznać za niedopuszczalne.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.