Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Rekrutacja i przyjmowanie do przedszkola

W zakładce „Rekrutacja i przyjmowanie do przedszkola” znajdziesz najważniejsze informacje i wytyczne dotyczące przyjmowania dzieci do placówek zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Dowiesz się m.in. jak prawidłowo przeprowadzić rekrutację, jakie kryteria przyjąć, w jaki sposób poinformować rodziców o wynikach rekrutacji, a także jak uzasadnić odmowę przyjęcia do przedszkola. Dodatkowo znajdują się tu porady dotyczące przyjmowania do przedszkola w ciągu roku szkolnego.

Kto wskazuje inne przedszkole dla rodziców nieprzyjętego dziecka

Pytanie: Czy dyrektor szkoły może wskazać rodzicom dzieci nieprzyjętym do przedszkola inny oddział przedszkolny przy szkole podstawowej lub przedszkole?

Przyjęcie 2,5 latka do przedszkola w czasie roku szkolnego

Pytanie: Czy można przyjąć 2,5-letnie dziecko do przedszkola w trakcie roku szkolnego?

Czy nauczyciel może zrezygnować z członkostwa w komisji rekrutacyjnej

Pytanie: Czy nauczyciel przedszkola może nie wyrazić zgody bycia przewodniczącym Komisji Rekrutacyjnej?

Rozbudowa przedszkola a rekrutacja

Pytanie: Przedszkole w okresie wakacyjnym zostanie rozbudowane. Czy w rekrutacji do przedszkola można utworzyć listę rezerwową wniosków i przyjąć tych kandydatów po rozbudowie przedszkola. Czy też należy po rozbudowie dokonać ponownego naboru?

Dziecko bez szczepień – czy można przyjąć je do przedszkola

Pytanie: Czy można odmówić przyjęcia do przedszkola dziecka, które nie jest szczepione według kalendarza szczepień?

Brak deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym – jakie skutki wywołuje

Pytanie: Jakie czynności należy podjąć jeżeli w procesie rekrutacji do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej zostało przyjętych 25 dzieci, a po zakończeniu rekrutacji rodzic dziecka, które miało pójść do klasy I złożył wniosek o odroczenie rozpoczęcia nauki. W oddziałach przedszkolnych w tej jednostce nie ma już miejsc. Czy w takiej sytuacji dyrektor musi przyjąć to dziecko?

Rekrutacja do przedszkola – jak rozwiązać problem zbyt dużej liczby kandydatów z taką samą liczbą punktów

Pytanie: W rekrutacji uzupełniającej wpłynęło 73 wnioski na 32 wolne miejsca w przedszkolu. Łącznie w rekrutacji uzupełniającej zakwalifikowano 7 dzieci z najwyższą ilością punktów. Na pozostałe 25 wolnych miejsc jest 66 wniosków z ilością punktów: 53 wnioski - 30 pkt i 13 wniosków z 20 pkt i mniej. Co w obecnej sytuacji można zrobić, aby wypełnić te 25 wolnych miejsc?

Składanie wniosków do rekrutacji uzupełniającej w przedszkolu

Pytanie: Czy po zakończonej rekrutacji do przedszkola i w związku z nie przyjęciem dzieci z poza terenu gminy, rodzice tych dzieci muszą składać ponownie wnioski do rekrutacji uzupełniającej?

Czy możliwe jest przyjęcie do przedszkola dziecka, które nie jest zameldowane w gminie

Pytanie: Publiczne przedszkole niesamorządowe prowadzi rekrutację. Kryteria przewidują, że rekrutacja jest prowadzona dla dzieci zamieszkałych na terenie gminy. Czy możliwe jest przyjęcie dziecka, które nie jest zameldowane w gminie, a rodzice w oświadczeniu podają zamieszkanie w gminie? Czy oświadczenie jest wystarczającym dokumentem, żeby wykazywać we wniosku o dotację w urzędzie, że dziecko jest mieszkańcem danej gminy?

2-latek w przedszkolu – czy to możliwe

Pytanie: Czy do przedszkola może zostać przyjęte 2-letnie dziecko, jeśli ma odpowiedni stopień samodzielności w zakresie czynności samoobsługujących?

Najbliższa konsultacja

Brak konsultacji
w najbliższym czasie

Planowane konsultacje

Brak nadchodzących wydarzeń

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty