Pytanie: W szkole prowadzonej przez stowarzyszenie funkcjonuje oddział przedszkolny, do którego uczęszczają dzieci w wieku 3-6 lat. Rodzic dziecka, które kończy w marcu br. 3 lata, zwrócił się z prośbą o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego już od marca. Czy można przyjąć dziecko do oddziału przedszkolnego jeszcze w bieżącym roku szkolnym, czy też będzie to możliwe dopiero od nowego roku szkolnego?
Pytanie: Gmina jest organem prowadzącym dwóch przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych. Od 1 września 2017 r. zostanie uruchomione nowe publiczne przedszkole, dla którego organem prowadzącym będzie fundacja. Fundacja nie prowadzi na terenie gminy innego przedszkola ani innej placówki oświatowej. Kto i jak powinien przeprowadzić rekrutację do nowo tworzonego przedszkola na rok 2017/2018?
Pytanie: W jakim terminie organ prowadzący powinien ustalić harmonogram rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2017/2018? Czy w 2017 roku przywiduje się zmiany w przepisach prawnych dotyczących rekrutacji do przedszkoli?
Pytanie: Po pierwszym etapie rekrutacji do przedszkola zostało 1 miejsce, na które w drugim etapie rekrutacji jest 10 dzieci z tą samą liczbą punktów (wg kryteriów określonych przez organ prowadzący). Co w takiej sytuacji ma zrobić komisja rekrutacyjna? Propozycja organu prowadzącego jest taka, żeby zrobić wśród tych kandydatów losowanie. Czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne?
Pytanie: W jaki sposób powinna postąpić komisja rekrutacyjna, jeżeli po pierwszym etapie rekrutacji do przedszkola pozostanie kilka miejsc, a wniosków spełniających kryteria drugiego etapu jest kilkadziesiąt?
Pytanie: Rodzic 4-letniego dziecka złożył, po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego, wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola. Ponieważ nie ma wolnych miejsc w przedszkolu, dyrektor przedszkola poinformował o tym burmistrza. Burmistrz jednak nie będzie mógł wywiązać się z obowiązku wynikającego z art. 14 ust. 4b ustawy o systemie oświaty i wskazać rodzicom inne publiczne przedszkole. Czy mogą z tego wynikać konsekwencje prawne?
Pytanie: Przy szkole prowadzonej przez stowarzyszenie funkcjonuje oddział przedszkolny, do którego uczęszczają w bieżącym roku szkolnym dzieci 5 i 6-letnie. Czy do takiego oddziału przedszkolnego można przyjąć również dzieci młodsze, np. 4-letnie? Szkoła jest placówką wiejską, nie wszystkie dzieci mają zagwarantowany dostęp do przedszkoli.
Pytanie: Jak rozumieć prawo dziecka 4-letniego do wychowania przedszkolnego? Czy jeśli w procesie rekrutacji dziecko 3-letnie otrzyma więcej punktów niż 4-letnie, to należy je przyjąć? Czy też trzeba przyjąć 4-latka, bo ma prawo?
Pytanie: Z jakich przepisów prawnych należy korzystać podczas przeprowadzania rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2016/2017? Czy należy opracować regulamin rekrutacji?
Pytanie: Czy do oddziału przedszkolnego mogą chodzić dzieci 3- i 4-letnie? Czy może tak być, że dzieci chodzą do zerówki przez dwa lata?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty