Pytanie: Czy dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego spoza obwodu danej szkoły podlegają procesowi rekrutacji, czy też wystarczy zgłoszenie rodziców, jak w przypadku dziecka obwodowego?
Pytanie: Czy w powstającym przedszkolu w przyszłym zespole szkolno-przedszkolnym mogą uczęszczać tylko dzieci 6-letnie (obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne), czy już powinny być obowiązkowo zapewnione miejsca, grupy dla młodszych dzieci np. od 3 lat?
Pytanie: W jakiej formie należy opublikować informację o liczbie wolnych miejsc w przedszkolu w związku z rekrutacją?
Pytanie: Czy do jednego oddziału przedszkolnego mogą uczęszczać dzieci w wieku 3-6 lat?
Pytanie: Gmina ma obowiązek zapewnienia miejsc w przedszkolu dla wszystkich dzieci ustawowo objętych wychowaniem przedszkolnym. Organ wykonawczy JST określa harmonogram rekrutacji do przedszkoli i jest on realizowany. Jeżeli rodzic zgłosi dziecko uprawnione do objęcia wychowaniem przedszkolnym po zakończeniu rekrutacji, także uzupełniającej, np. w listopadzie, a w przedszkolach nie ma już miejsc, to czy gmina ma nadal obowiązek zapewnienia tego miejsca w przedszkolu w tym roku szkolnym?
Pytanie: Po drugim etapie rekrutacji do przedszkola publicznego zostało 1 miejsce. Kłopot jest w tym, że jest kilkoro dzieci z tą samą liczbą punktów (wg kryteriów określonych przez organ prowadzący). Co w takiej sytuacji ma zrobić komisja rekrutacyjna?
Pytanie: W miejscowości funkcjonują 3 przedszkola prowadzone przez gminę. Rodzice, korzystając z możliwości jaką daje przepis art. 156 ustawy Prawo oświatowe, składają wnioski o przyjęcie dziecka do 2-3 przedszkoli. Skutkiem tego te same dzieci są kwalifikowane jako przyjęte przez poszczególne komisje do danego przedszkola, tym samym blokują miejsca w przedszkolu innym dzieciom, do czasu zanim sytuacja nie wyjaśni się we wrześniu. Czy istnieje prawna możliwość, aby na pewnym etapie postępowania rekrutacyjnego 3 komisje rekrutacyjne wspólnie ustalały wyniki postępowania rekrutacyjnego?
Pytanie: Jaka jest procedura przyjęcia ucznia cudzoziemca Ukraińca do przedszkola?
Pytanie: Czy rodzice wychowanka z oddziału przedszkolnego mogą we wrześniu przenieść dziecko do I klasy szkoły podstawowej, przy której znajduje się oddział przedszkolny?
Coraz częściej wnioski o przyjęcie do przedszkola składają rodzice dzieci 2,5-letnich. Jednak przyjęcie tych dzieci wymaga od dyrektora przeanalizowania kilku kwestii. Przedstawiamy szczególne przypadki, kiedy dziecko 2,5-letnie może być przyjęte do przedszkola oraz najważniejsze zadania dyrektora.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty